עבור הרבה אנשים השאלה מי שחקן טוב יותר, ליאו מסי או כריסטיאנו רונאלדו, היא אחת מהקשות ביותר שאפשר לשאול אוהד כדורגל. ובכן, הפעם בחרנו “להקל” עליכם קצת עם סוגיה לא פחות מעניינת – מי חלוץ טוב יותר, רוברט לבנדובסקי של באיירן מינכן או לואיס סוארס מברצלונה.

בדומה לפרעוש ול-CR7, מדובר בשניים מהשחקנים היציבים והמבקיעים ביותר בעשור האחרון, “חיות רחבה” של ממש, וכאלה שללא ספק ייזכרו כשניים ממספרי ה-9 הגדולים ביותר של הכדורגל המודרני. ובכל זאת, לפחות סטטיסטית, בטוח אפשר לפחות לנסות ולחפש הכרעה, אז הנה זה מתחיל.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פרוייקט הבלתי נשכחים: קלאסיקו 2015 הגדול

עד שהעונה נקטעה בגלל משבר הקורונה, הפולני רשם עונה פשוט אדירה עם אלופת גרמניה מבחינה אישית, מצא את הרשת כמעט בכל משחק ורשם לזכותו לא פחות מ-39 שערים ב-33 הופעות בכל המסגרות ו-25 גולים ב-23 משחקים בבונדסליגה. הממוצע שלו ב-2019/20 בליגה עומד על גול כל 82 דקות.

מן העבר השני, סוארס החמיץ חלק לא מבוטל מהעונה בעקבות פציעה, אבל עד אז השיג 11 שערי ליגה ב-17 הופעות (גול כל 116 דקות), כשבסך הכול יש לו 14 שערים ב-23 הופעות. יחד עם הכיבושים הוא הוסיף גם לא פחות מ-11 בישולים, כאשר מקבילו לשם השוואה עם חמישה בלבד.

לואיס סוארס. מבקיע פחות, מבשל יותר (אינסטגרם)לואיס סוארס. מבקיע פחות, מבשל יותר (אינסטגרם)

בכל המסגרות ובכל קבוצותיו השונות בקריירה, ללבנדובסקי יש 395 שערים ו-115 בישולים ב-576 הופעות, בעוד שלסוארס יש מספר דומה מאוד של שערים עם 399 כאלו בקריירה, אבל הוא הוסיף אליהם גם 230 בישולים ב-599 הופעות בסך הכול. עכשיו זה התור שלכם להיכנס לתמונה ולהכריע אחת ולתמיד – מי ה-9 הכי גדול?