הכדורגל האוסטרי ידע לייצר לא מעט שחקנים שיצאו לרחבי אירופה והכניסו לקבוצות האם סכומי כסף לא מבוטלים בשנים האחרונות. האקזיט הבא של המדינה יגיע לבטח מרד בול זלצבורג שמחזיקה בכוכב העולה של הכדורגל העולמי, וזה שהטריף את כולם עם קמפיין נפלא בשלב הבתים של ליגת האלופות – ארלינג בראוט האלנד.

החלוץ הנהדר, בן 19 בלבד, אך ממש לא נראה ככה על הדשא. 16 שערים ו-6 בישולים ב-14 הופעותיו בליגה האוסטרית, וכן 28 שערים ו-7 בישולים בכל המסגרותה עונה כולל 8 רק בליגת האלופות, הציבו את הכישרון הנורבגי לנחשק במיוחד, ואריות אירופה כבר בעקבותיו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הצצה לבית המפנק של כוכב מנצ'סטר סיטי

מנצ’סטר יונייטד, ריאל מדריד, דורטמונד ויובנטוס הן רק חלק מהקבוצות שהוזכרו כמועמדות לקלוט את הכוכב, אך זה לא יהיה פשוט כלל עבורן, בשעה שדמי השחרור של הצעיר לא צפויים להיות גבוהים במיוחד בשל סעיף בחוזה המאפשר לקבוצות לרכוש אותו בסכום זעום ביחס למחירים שצפים בשוק, הכוכב עצמו, לפי הדיווחים, עשוי לבקש שכר גבוה במיוחד מקבוצתו הבאה.

מי שנכנסה למאבק על האלנד היא דווקא לייפציג, לא שם נוצץ במיוחד אך עושה עונה גדולה בליגה הגרמנית והעפילה לשמינית הגמר באלופות. האם יעבור מרד בול אחת לרד בול אחרת? ימים יגידו. בינתיים – 8 מיליון אירו, זה הסכום אותו האלנד צפוי לדרוש לעונה אחת מקבוצה אשר תרצה להחתימו, בעוד לייפציג לא מוכנה עתה לשלם יותר מחמישה מיליון בעבורו.

ארלינג בראוט האלנד חוגג (רויטרס)ארלינג בראוט האלנד חוגג (רויטרס)

כיאה לסחורה חמה, האלנד כבר מיוצג על ידי סוכן העל מינו ראיולה, ולאחרונה כבר דווח כי הסוכן והחלוץ הגיעו לגרמניה על מנת להיפגש עם דורטמונד ולפתוח במשא ומתן לקראת מעבר. כל אופן, נדמה כי לא מעט נשמע על החלוץ בקרוב.