ביום בו הגיעה ההודעה כי עונת 2019/20 בליגה הצרפתית הגיעה לסיומה, בפורטוגל הודיעו: ממשיכים לשחק. ראש ממשלת פורטוגל, אנטוניו קוסטה, הודיעה הערב (חמישי) כי הליגה תחזור בעוד חודש, בסוף השבוע של 31-30 במאי, בכפוף לאישור מינהל הבריאות הלאומי.

ההודעה הזאת מגיעה לאחר עבודה מאומצת של מנהלת הליגה הפורטוגלית, שהכינה פרוטוקול מסודר של חזרה לשגרה ושלחה אותו לראש הממשלה. לאחר מכן קיימו בכירים במשלת פורטוגל ישיבה עם ראשי מנהלת הליגה הפורטוגלית, ההתאחדות וכן עם ראשי פורטו, בנפיקה ליסבון וספורטינג ליסבון, בסיומה כנראה השתכנע ראש הממשלה שהדבר אפשרי.

“רק עבור הליגה הבכירה נוצרו תנאים מתאימים, וגם הם עם הרבה הגבלות, לאפשר חזרה לפעילות ספורטיבית, בהתבסס על הפרוטוקול שמנהלת הליגה הכינה ושה-DGS מבצע הערכה שלו, ובהתאם לספציפיות של הפעילות. החזרה תלויה גם בכך שהאצטדיונים יעמדו בכל הדרישות המהותיות כדי שהפעילות תימשך”, אמר קוסטה, כאשר יש לציין, כמובן, שהמשחקים ייערכו ללא קהל באצטדיונים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
11 הארגנטיאים הגדולים ששיחקו בספרד

במסגרת ההצעות שהובאו בפרוטוקול, רק הליגה הראשונה היא שתחזור בעוד הליגה השנייה תגיע לסיומה. קוסטה הסביר את הרציונל שמאחורי אימוץ החלק הזה בהחלטה: “לקחנו בחשבון שהצוותים הרפואיים במועדונים המקצועיים האלה הם ברמה הגבוהה ביותר והשחקנים עצמם הם החזקים ביותר מבחינת כשירות, גיל ומצב פיזי, כך שהסיכון נמוך יותר”. 

הליגה בפורטוגל הופסקה אחרי 24 מחזורים, כשנותרו עוד 10 עד תום העונה, בדומה למצב בישראל (בפלייאוף העליון). פורטו הוליכה את הליגה עם נקודה אחת יותר מבנפיקה, השנייה.