לפני כמה חודשים זה נראה היה כמו תסריט שלא יכול להתממש, אך ליל עשתה את שלה ואחרי שלוש שנים שמה קץ לשושלת של פאריס סן ז’רמן כשזכתה באופן רשמי באליפות הרביעית בתולדותיה.

ברחובות העיר לא ישנו הלילה, כאשר עשרות אלפי אוהדים יצאו החוצה עם אבוקות ושירים ופתחו במסיבת התואר שהיה כל כך צמוד ודרמטי עד לרגע האחרון, תוך שהם גם מקניטים את האלופה היוצאת.

גיבור האליפות הזאת הוא ללא ספק בוראק ילמז, שבגיל 35 ובשנתו הראשונה באחת מבין חמש הליגות הבכירות, כבש 16 שערי ליגה. בצרפת מהללים: “איזה רכש של ליל, הכוכב שעשה את ההבדל במרוץ האליפות”, “תנו לבוראק פרס, מגיע לו אחרי המסע בקריירה”. אגב, השחקן הגיע בחינם וזאת כשהמנהל המקצועי לשעבר של הקבוצה, לואיס קמפוס, שהיה גם מי שגילה את קיליאן אמבפה בצעירותו, אחראי על המהלך.

מאמן ליל, כריסטוף גאלטייה, עתיד להישאר בקבוצה וריגש בסיום: “השחקנים גיבורים. אני מקדיש את הגול לאמא שלי שנמצאת במכון שיקום. אני אוהב אותך. אבא שלי שכבר איננו, זה בשבילך. אין לי מילים להסביר מה אני מרגיש”.

שחקני ליל בטירוף אחרי הזכייה (רויטרס)שחקני ליל בטירוף אחרי הזכייה (רויטרס)

אגב אמבפה, הוא זכה בתואר שחקן העונה בליגה וכתב בסיום: “שורה חדשה בהיסטוריה שלי נכתבה. תודה גדולה לכל חברי הצוות והמועדון שעזרו לי ועל האמון שנותנים לי בכל יום. תודה לכם, המעריצים, על התמיכה הגדולה”. לאחר מכן סיפק אולי רמז על עתידו: “מה שאני רוצה זה לנצח, שיבנו סביבי קבוצה חזקה, זה הדבר הכי חשוב עבורי. בכל אופן, היו לי כאן 4 שנים מדהימות”.

שני פנדלים שני שערים ומקום שני למילאן!