בעוד בישראל חוגגים את חג השבועות, גם לכדורגל האירופי היה זה יום חג. אחרי שהליגה הגרמנית כבר חזרה לפני כשבוע וחצי, הערב הגיעו הודעות רשמיות על חזרתן של הליגה האיטלקית והאנגלית, וכן הודעה כמעט-רשמית על החזרה של הליגה הספרדית.

מבין 5 הליגות הגדולות באירופה, היחידה שנותרה מאחור היא הליגה הצרפתית, שכן בצרפת כבר הודיעו על סיום העונה בגלל מגפת הקורונה והכריזו על פאריס סן ז’רמן כאלופה. כעת, כשהם רואים שבשאר אירופה חוזרים לשחק כדורגל, הצרפתים נותרו מתוסכלים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
זינדין זידאן: כדורגלן אלגנטי ומאמן מצליח

בעיתון הספורט הפופולרי ‘לאקיפ’ לא יכלו כנראה להסתיר את הזעם מההחלטה הנמהרת, לטענתם, להודיע על סיום הליגה, ובכותרת הראשית של העיתון נשלח מסר תקיף כלפי מקבלי ההחלטות כשנכתב: “כמו אידיוטים”.

אבל הזעם לא נעצר רק בכלי התקשורת. שניים משחקני העבר הגדולים של צרפת, ווילי סניול וכריסטוף דוגארי, התייחסו למצב שנוצר והפנו חיצים מאשימים לעבר הממשלה. דוגארי אמר: “מדוע ראש הממשלה לא חיכה? הבעיה הייתה שהיה צריך להקצות 40 אלף או 50 אלף בדיקות קורונה לכדורגלנים ולא רצו לתת להם פריבילגיות. למעשה, הכדורגל לא ממשיך בגלל שהממשלה, או המעבדות, לא יכולות לבדוק שחקנים כדי למנוע הדבקה. זה נוראי”.

סניול טען: “הוא חייב להגיד שהוא מתנצל, אחרת נרגיש שוב כמו אידיוטים. אף אחד לא יגיד את האמת, זה נורא. הם יכולים להגיד ‘לא התחלנו מחדש כי אין לנו מספיק בדיקות’, היינו מקבלים את זה, אבל הם לא יגידו כלום”.

ובינתיים ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ ערך מסיבת עיתונאים בסיומה הוא נשאל אם הממשלה לא מיהרה יתר על המידה להודיע על סיום העונה. תשובתו הייתה: “מה שההתאחדויות והליגות מחליטות זה לא ההחלטה שלי. אני לא חושב שזה הזמן הנכון להודיע על חזרה. כדורגל וכדורסל זה ספורט עם מגע בהגדרה שלו. אני חושב שבמשך חודשיים וחצי התחרויות הופסקו מסיבות מצויינות”.