בעבור יורגן קלופ, סאדיו מאנה הוא אחד השחקנים החשובים ביותר בסגל של ליברפול, אולי החשוב ביותר, אבל זו לא הייתה אהבה ממבט ראשון כפי שהוא סיפר בסרט דוקומנטרי אדות הכוכב של המייטי רדס שהופק בסנגל.

“הפעם הראשונה שראיתי אותו הייתה עוד כשאימנתי בדורטמונד”, סיפר קלופ. “ראיתי ילד צעיר מאוד שיושב שם, הוא חבש כובע בייסבול גדול והייתה לו צמה בלונדינית גדולה כמו שיש לו היום. הוא נראה כמו איזה מלווה של ראפר ואמרתי לעצמי ‘אין לי זמן בשביל הדבר הזה, הייתי לי קבוצה מאוד טובה ורציתי שיהיה לי מישהו שאוכל לסמוך עליו שלא יאבד את זה שהוא לא פותח בהרכב. טעיתי לגביו, הוא המשיך את הקריירה ברד בול זלצבורג והיה מעל כולם בסאות’המפטון”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נסע 26 שעות על הכביש וברח מסלטה ויגו

רק כשאין בליברפול, החל המאמן לחבב את הקשר המוכשר וביקש להחתימו. מאנה עצמו סיפר: “שיחקתי בסאות’המפטון. הייתי בספסל ופיגרנו 2:0, רונאלד קומאן המאמן הכניס אותי, הבקעתי צמד וחזרנו לחיים. הייתי שחקן שיכול להחזיר קבוצה וליברפול תמיד חיפשה את השחקנים שיכולים לעשות לה בעיות, לא יכולתי לומר להם לא, קלופ התקשר לסוכן שלי ושם זה נסגר”.

הסרט עוקב אחרי שנת 2019 הנהדרת שחווה הסנגלי, שנבחר לשחקן האפריקאי של השנה. כמו כן הוא בוחן את תחילת הקריירה השקטה שלו והנסיקה במדי ליברפול, כולל הזכייה הגדולה בליגת האלופות שהפכה את הסיפור של הקשר לסיפור מהאגדות. מלבד יורגן קלופ עוד רבים ומוכרים מתראיינים לסרט הדוקומנטרי המדובר ומספרים את סיפורו של מאנה כולל תמונות מרכזיות מהקריירה.

“רציתי להראות לאנשים שניתן להשיג כל דבר אם אתה מוכן להלחם ולהקריב עבור החלומות שלך”, סיפר מאנה. “אני תוצרת סנגל, כל אחד מסוגל”. אגב שם הסרט יהיה אכן ‘תוצרת סנגל’ והוא צפוי להשתחרר בחודש הבא גם לכבלים באנגליה.

בראיון אחר, קלופ סיפר בפודקאסט בו התארח על היום בו הבין שפיליפה קוטיניו עובר לברצלונה: “כשהוא סיפר לי על זה, ידעתי מיד שאין דרך חזרה ואין לי הרבה מה לעשות. אני לגמרי מכבד את ההחלטה שלו וכך זה היה מהשנייה הראשונה, אבל הוא לא דיבר על זה כל הזמן ולכן הופתעתי ואמרתי ‘הו וואו’, כי חתמנו איתו חוזה חדש שבועות לפני שזה קרה”.

עוד סיפר הגרמני: “היה לנו קיץ קשה וגם איבדנו את אדם ללאנה בגלל פציעה, לא הייתה לנו אפשרות להחתים שחקן אחר. הוא רצה להישאר בקיץ, כך שהכל היה נראה טוב ולכן התכוונו להיות איתו הוגנים ולתת לו ללכת בקיץ לאחר מכן”.