ניוקאסל צפויה לרוץ חזק מאוד בצמרת הפרמייר ליג בעונה הבאה, לא משנה איזה בעלים יהיה לה. על המגפייז אמור היה להשתלט הנסיך הסעודי מוחמד בין סלמאן, לו הון אדיר, אבל לפי דיווח שהתקבל היום (שלישי) באנגליה, הקבוצה קיבלה הצעת נגד מפתה לא פחות מטעם הנרי מאוריס האמריקאי.

הבעלים הנוכחי היה בקשר עם מאוריס עוד מהשנה שעברה, וקיבל ממנו הצעה של לא פחות מ-350 מיליון ליש”ט עבור הקבוצה, אם העסקה עם הסעודים לא תצא אל הפועל. מקור הדיווח מסר ל’מירור’ האנגלי: “הוא אדם מכובד ומעוניין באמת להפוך לבעלים של הקבוצה, זו הצעה אמיתית. הוא ‘שחקן’ טוב בתקשורת ובעולם וההתעניינות שלו בכדורגל האנגלי היא גדולה”.  

אין כדורגל? אז האוהדים מריעים לאמבולנס

חשוב לציין שבן דודו של בין סלמאן, הנסיך עבדולה בין מוסעד, רכש לאחרונה את שפילד יונייטד ובפרמייר ליג יש חוק ברור האוסר על בעלים אחד (מאותה משפחה לצורך העניין) להשפיע על מספר מועדונים, דבר שמעניק כרגע למאוריס צ’אנס ריאלי לזכות בסופו של דבר בניוקאסל.

לצד זאת יש לציין כי מכירתה של ניוקאסל לנסיך הסעודי לוותה בביקורות רבות מצד פעילים של זכויות אדם ואף האמירות היריבה, קטאר. בפרמייר ליג לא רצו לנקוט עמדה אך כלי התקשורת רמזו כי הבעלים הנוכחי, מייק אשלי, מקווה מאוד שהעסקה תיפול כדי למכור את המועדון לאדם אחר שזהותו עד לרגע זה לא נחשפה אולם ייתכן ומדובר במאוריס.