אין זה סוד שארסנל נמצאת בדעיכה קשה בשנים האחרונות. התותחנים לא זכו באליפות כבר 16 שנים, ובשנים האחרונות הם גם לא הגיעו לליגת האלופות. על המצב הרעוע באופן יחסי של המועדון התלונן שחקן העבר שלה, בקארי סאניה, המגן הימני שהספיק לזכות איתה בגביע האנגלי ב-7 העונות בהן בילה בקבוצה.

“כשקראתי למועדון הזה קרקס, לא התכוונתי לשחקנים, ליכולת שלהם או לאיכות שלהם. הכוונה הייתה למועדון”, אמר סאניה ל-’סקיי’ האנגלי, בעוד שהוא לא מצליח להבין למה המועדון מצפון לונדון לא מגיע לרמה גבוהה יותר. “איך אפשר להיות בלונדון, המקום כנראה המושך ביותר בכל בריטניה, להחזיק אצטדיון כל כך גדול כמו האמירויות ולא לעשות שום דבר מעבר לכך?”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דוקו 30x30: משוגע על הקווים

דעתו על מדיניות הרכש: “המועדון יכול להביא כל שחקן שהוא רוצה כי כולם אוהבים את ארסנל. חוץ ממנצ’סטר יונייטד, הקבוצה הכי אהובה באנגליה על ידי אנשים מחוץ למדינה היא ארסנל. המועדון יכול להגיע לרמה הרבה יותר גבוהה. הם ניסו להיות יותר אתים מבחינה כלכלית בעקבות הכניסה של מנצ’סטר סיטי למשחק, ואני מכבד את זה, אבל חייבים לקבל פה החלטות אחרות”.

עוד הוסיף המגן הצרפתי שמשחק כיום במונטריאול: “אל תצפו מהשחקנים להראות את אותה היכולת כמו קבוצות שיש להם שני סגלים. כשחקן אתה רוצה שהמועדון יראה קצת רצון מצידו. לא בהכרח בבזבוז כסף, אבל מישהו חייב לנהל את המועדון בצורה ראויה יותר, אי אפשר לדעת כרגע מי מנהל את ארסנל. מי לוקח את ההחלטות הגדולות?”

בקארי סניה. "הקבוצה יכולה לקנות שחקנים הרבה יותר טובים" (רויטרס)בקארי סניה. "הקבוצה יכולה לקנות שחקנים הרבה יותר טובים" (רויטרס)

מאמנו לשעבר ארסן ונגר: “בעבר היית יודע שכל ההחלטות עברו דרך ארסן ונגר. הוא היה המנהיג. מאז שוא עזב, אתה לא יודע מי מוביל. אני חושב שמועדון כמו ארסנל זקוק למנהיגות יותר טובה. אני ביקורתי מאוד, אך לא בצורה רעה. אני פשוט לא מבין מה קורה שם”.