זינדין זידאן לעד יהיה המאמן שחתום על שלוש זכיות רצופות של ריאל מדריד בליגת האלופות וכמי שהצליח לנהל ביד רמה את חדר ההלבשה עמוס הכוכבים של הבלאנקוס, אך במהלך שתי הקדנציות שלו כמאמן, היו כמה תפוחים רקובים שאותם הוא לא הצליח לחנך. חלק עוד נמנים על הסגל של הלבנים או שייכים לה אך מושאלים וצפויים לעזוב בהמשך. אחד מהם הוא דני סבאיוס שחווה עונת בכורה רעה מאוד תחת זיזו ובהמשך נדד בהשאלה לארסנל כאשר בקיץ הוא צפוי להימכר. 

הקשר הצעיר היה זה שטען כי “זידאן לא מדבר עם כל המושאלים של המועדון” וסיפר כי מערכת היחסים שלו עם המאמן לא הצליחה לפרוח בשום שלב. סבאיוס הגיע לסנטיאגו ברנבאו מריאל בטיס ואחרי שכיכב במדי הנבחרת עד גיל 21 שזכתה באליפות אירופה. יחד עם זאת, אין לו שום עתיד בסנטיאגו ברנבאו כל עוד זיזו על הקווים, והוא כאמור לא לבד. ברשימה השחורה של המאמן, או אם תרצו, רשימת הכבשים השחורות שלו, אפשר למצוא שחקנים נוספים שחלק כבר עזבו כמו אלברו מוראטה ומתאו קובאצ'יץ’, וכאלה שבמועדון היו מאוד רוצים שיעזבו כמו גארת’ בייל וחאמס רודריגס. 

מוראטה למשל עזר להחלטה של זידאן להיות קלה יותר, גם אם בדיעבד. החלוץ היה בעל חלק גדול באליפות האחרונה של המועדון כאשר במשחקים רבים עלה מהספסל והשיג שערים מכריעים ששינו את גורל העונה. יחד עם זאת, במשחקים הגדולים הוא לא היה חלק מהתכניות של זיזו ובחר לעזוב. לאחרונה טען כי הוא מתחרט שאי פעם לבש את החולצה הלבנה אחרי שגדל באתלטיקו מדריד ועזב אותה בגיל צעיר, עד אשר חזר אליה בסופו של דבר ובה הוא משחק בימים אלה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בייל משחזר בסלון את המספרת הבלתי נשכחת

“קובה” הוא עוד שם שכמו מוראטה הבין שהוא לא חלק מהתכניות למשחקים הגדולים, אך הוא שרד עונה אחת יותר. היו חלקים בהם היה נראה שהמאמן שוקל ברצינות להפוך אותו לחלק חשוב בקישור, אולם ברגעי האמת הצרפתי הלך עם קאסמירו, לוקה מודריץ’ וטוני קרוס. שלישייה ממנה הוא קצת סטה העונה והפך את פדה ואלוורדה הצעיר לחלק בלתי נפרד מהרוטציה שלו, אך הקרואטי כבר בצ’לסי ואינו רלוונטי אחרי שנמכר בקיץ האחרון לבלוז.

ומה לגבי השניים שעוד בסגל שלו? חאמס רודריגס וגארת’ בייל קיבלו מהצרפתי הזדמנויות להראות העונה שהם מסוגלים להיות חלק מהקבוצה, אך אכזבו פעם אחר פעם. הקולומביאני בניגוד לוולשי כבר יצא החוצה, עבר לבאיירן מינכן, אך היא לא רצתה לרכוש אותו. בייל מאידך נחוש לא ללכת לשום מקום ולהישאר במדריד כשהוא שוכב על חוזה עתק. הדיווחים האחרונים טוענים כי הוא לא יהיה מוכן לעזוב את הקבוצה גם בקיץ הקרוב בעוד חאמס מבוקש במספר קבוצות באנגליה ובאיטליה וככל הנראה ייפרד מהבלאנקוס.