אין ספק שאחד הכדורגלנים המושמצים ביותר בתקופת הקורונה הוא לא אחר מאשר החלוץ הטוגולזי עמנואל אדבאיור, אשר כבש בעברו במדי ארסנל, סיטי וטוטנהאם כמעט 100 שערי ליגה ואף נבחר ב-2008 לכדורגלן האפריקאי של השנה.

השחקן זכה לביקורת ציבורית נוקבת לאחר שהצהיר שהוא לא מוכן לתרום למאבק בנגיף הקורונה במולדתו, למרות שהרוויח באנגליה 175 אלף פאונד בשבוע וצבר לאורך הקריירה כ-45 מיליון דולר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אדבאיור לא תורם ומשוויץ ברכבים שלו

אדבאיור לא מתרגש מכך שהוא אחד מהכדורגלנים המזוהים ביותר עם מדינתו ומכך שהיה בעבר קפטן הנבחרת הלאומית, והוא עדיין מסרב לעזור למדינה האפריקאית שרושמת בימים אלו 126 מקרים מאומתים ו-9 מתים מהווירוס שהשבית את העולם. כמובן שמדובר במספרים יחסית נמוכים, אך ברור לכל שמערכת הבריאות ביבשת השחורה אינה בשיאה וכי המצב יכול בקלות להידרדר לאסון.

בניגוד לכדורגלנים מפורסמים דוגמת מסי, רונאלדו ובייל שתרמו כמיליון אירו, ומייסדי מייקרוסופט, טוויטר ואמאזון שתרמו מאות מליוני דולרים, אדבאיור בוחר בדרך שלו: “לכל אלו שאומרים שאני לא תורם, אני אבהיר את עמדתי, אני לא תורם. זה מאוד פשוט.

אדבאיור במדי טוטנהאם. עוד תחנה באנגליה (רויטרס)אדבאיור במדי טוטנהאם. עוד תחנה באנגליה (רויטרס)

“משווים לאותי לכדורגלנים אפריקאיים אחרים כמו דרוגבה ואטו, אבל אני לא כמו אף אחד מהם. אני עמנואל אדבאיור ואני אעשה רק מה שאני רוצה. תמיד יהיו אנשים שייבקרו אותי אבל אני אוכל מה שאני רוצה ועושה מה שאני עושה. למה אתם דורשים ממני לתרום? תעשו מה שאתם רוצים עם הכסף שלכם, אל תגידו לי מה לעשות עם שלי”.

כפי שתראו בהמשך, אדבאיור מתכוון לכל מילה כשהוא אומר שהוא עושה בכסף שלו כרצונו. לצד הביקורת הציבורית, הוא בוחר להראות לראווה, דווקא בתזמון זה, את אוסף הרכבים הנוצץ שלו – אתם מוזמנים להתרשם בעצמכם (אחרי ארבעה רכבי מרצדס וג’יפ של BMW אנחנו הפסקנו לספור...).