ז’וזה מוריניו יודע מה זה לעמוד על הקווים בדרבי לונדוני, אך עד כה עשה זאת רק כמאמן צ’לסי אותה הוביל לזכייה בשלוש אליפויות בפרמייר ליג (2005, 2006 ו-2015). כעת, המאמן הפורטוגלי ידריך את טוטנהאם נגד הבלוז כשיפגוש אותם הערב (ראשון) ב-18:30, ובנוסף יתמודד מול מי שהצטיין תחתיו כשחקן וכיום מאמן את הכחולים – פרנק למפארד.

מאמן הספרס הבהיר במסיבת העיתונאים לקראת המשחק כי אין לו שום קונפליקטים באיזה צד הוא: “אני מאה אחוז בצד של טוטנהאם, אין מקום לרגשות עבור המועדונים הקודמים שלי. נתתי הכול עבור כל קבוצה שהייתי בה, אבל צ’לסי היא קבוצה קודמת שלי וכרגע אני בטוטנהאם, אז זה קל מאוד עבורי. לא יהיה לי שום קושי רגשי לגבי המשחק. הקבוצה שלי היא תמיד היא טובה בעולם והכי גדולה בעולם. תמיד הקבוצה שלי – תמיד”.

ז'וזה מוריניו (רויטרס)ז'וזה מוריניו (רויטרס)

למפארד כבר הספיק להדיח את הפורטוגלי מגביע הליגה בשלב שמינית הגמר בעונה שעברה כשעמד על הקווים של דרבי קאונטי מליגת המשנה, זאת לאחר 2:2 באולד טראפורד וניצחון בדו קרב פנדלים. מוריניו התייחס לקשר העבר: “תמיד אודה לו על מה שעשה עבורי כשחקן, שום דבר לא ישנה את זה, אני אוהב אותו אבל מקווה שיפסיד ביום ראשון”.

ז'וזה מוריניו עם פרנק למפארד (רויטרס)ז'וזה מוריניו עם פרנק למפארד (רויטרס)

האנגלי מצידו אמר: “תמיד אכבד את מוריניו, יש לו הרבה איכויות אבל לא אנסה לחקות אותו, אני שמח מההזדמנות להתמודד מולו, גם בעונה שעברה זה היה אתגר גדול עבורי. מה שחשוב זה המשחק בין צ’לסי לטוטנהאם והמשמעות של השחקנים. הרצף שלנו במשחקים האחרונים? נצטרך לנצל הפעם את ההזדמנויות שלנו”. 

למפארד יודע על מה הוא מדבר. הבלוז נכנעו בארבעה מחמשת משחקי הליגה האחרונים שלהם, אך עדיין נמצאים בצמרת. לתרנגולים יש בסך הכול נקודה אחת פחות מהיריבה העירונית, לה הפסידו בעונה שעברה 2:0 בסטמפורד ברידג’ ואף הודחו על ידה בפנדלים בגביע הליגה. במפגש הליגה אצל טוטנהאם בעונה שעברה, זה הסתיים בניצחון 1:3 על הכחולים בוומבלי.

ז'וזה מוריניו עם פרנק למפארד בתקופתם בצ'לסי (רויטרס)ז'וזה מוריניו עם פרנק למפארד בתקופתם בצ'לסי (רויטרס)