קריירה ענפה יש למגן דנילו. הברזילאי עבר בארבע השנים האחרונות בכמה מהמועדונים הגדולים באירופה, כששיחק בריאל מדריד בין 2015 ל-2017, בשנתיים האחרונות הוא עבר במנצ’סטר סיטי ובקיץ האחרון הוא הגיע ליובנטוס.

כאשר הוא עבר בין אותן קבוצות הוא גם זכה להתאמן תחת שלושה מהמאמנים הטובים בעולם ובהיסטוריה של הכדורגל – זינדין זידאן, פפ גאוורדיולה וכעת מאוריציו סארי. בריאיון ל”גלובואספורטה” הברזילאי הוא נשאל על ההבדלים בין השלושה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השערים היפים ביותר העונה בסרייה א' עד כה

הברזילאי פתח את דבריו כשציין כי “כל אחד מהם היה חשוב עבורי, קשה לי להבליט אחד מהם. זידאן היה חשוב בריאל מבחינת האישיות שלו, במה שהוא ביקש מהשחקנים לעשות, לשחק כדורגל משוחרר. הוא נתן לך אחריות לעשות מה שאתה חושב”.

הוא המשיך ואמר: “פפ, זיזו וסארי – כולם זהים מבחינת האכפתיות ותשומת הלב לפרטים הקטנים. הם מאוד טקטיים, הם לומדים המון על היריבות, כיצד להתאים את צורת המשחק לקבוצה ספציפית. הם עוזרים לשחקנים לחשוב על ריווח המשחק ועל קבלת ההחלטות”.

דנילו בימיו בסיטי. "פפ דרש יותר מבחינת השליטה" (רויטרס)דנילו בימיו בסיטי. "פפ דרש יותר מבחינת השליטה" (רויטרס)

המגן הימני סיים את דבריו: “סארי שונה. הוא נותן לך חופשיות של תנועה ומחשבה, בזמן שפפ דרש יותר מבחינת שליטה ותנועה, אבל גם הסגנון שלו מצליח. לא קל להכניס את השיטה שלך לקבוצה אחרי שהיא התרגלה במשך שנים לשיטה אחרת. לפפ זה לקח שנתיים. סארי עדיין חדש בתפקיד וייקח לו זמן להנחיל את השיטה שלו אבל אנחנו עושים עבודה טובה בזמן קצר שעברנו עד כה ביחד”.