אתר CIES Football Observatory פרסם את המאמר השבועי שלו, שהתעסק הפעם בשחקנים הכי יעילים בחמש הליגות הבכירות באירופה. הבדיקה התבצעה יחד עם האתר הסטטסטיקות OptaPro, ובדקה את הנתונים של שחקנים ששיחקו מעל 450 דקות בליגה, עד ה-22/10/2018.

על פי הנתונים, אי אפשר להגיד שהתוצאות מפתיעות. המדד המוביל שנבדק הוא מדד הדריבלים המוצלחים ויצירת המצבים, והמצטיין בשני התחומים הוא ה-MVP של אותה ליגה נכון לעכשיו. בליגה הספרדית מדובר בכוכב ברצלונה ליאו מסי, באיטליה השחקן המצטיין על פי מדדים אלו הוא כריסטיאנו רונאלדו, ובצרפת מדובר בניימאר. למעשה, הכוכב הברזילאי של פ.ס.ז’, שכבש העונה שמונה שערים והוסיף שלושה בישולים, הוא השחקן הכי יעיל בחמשת הליגות הגדולות של אירופה, כך על פי CIES.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפנדלים הכי גדולים אי פעם בליגה הספרדית

בפרמייג ליג מדובר בחלוץ מנ'צסטר סיטי סרחיו אגוארו, ובגרמניה ברוברט לבנדובסקי מבאיירן מינכן. אגב, אדן הזאר, שהוזכר יותר מפעם אחת כמועמד לריאל מדריד, הוא הדריבליסט המצטיין עד כה בפרמייר ליג. במחקר בדקו גם מי השחקן שמפנה הכי הרבה שטחים בעזרת מסירות, ושם נבחר ז'ורז'יניו האיטלקי ממוצא ברזילאי של צ’לסי, שהצטרף הקיץ מנאפולי, לשחקן המצטיין באירופה בקטגוריה הזאת, כשבספרד מדובר בטוני קרוס של ריאל מדריד, ובאיטליה במרצלו ברוזוביץ' באינטר.