התפתחות באחת הפרשות אשר מסעירות את הכדורגל הבלגי וקשורה בנוסף גם לליגה האנגלית. ב”סקיי ספורט” הבריטית ובהמשך בתקשורת הבלגית, דווח היום (רביעי) כי המשטרה עצרה שני אנשים - אחד מהם הוא סוכן שחקני כדורגל, כריסטוף הנרוטאי - כחלק ממבצע בינלאומי ללכידת חשודים בהלבנת כספים ושחיתות.

המידע הגיע דרך רשויות האכיפה בבריסל, בלגיה, אשר אישרו כי מספר פשיטות של אנשי משטרה נערכו ביעדים שונים – מונאקו, ליאז’ ולונדון היום ואתמול. משטרת בלגיה בשיתוף פעולה עם עמיתיה במונאקו ובבריטניה, הצליחה לעצור את סוכן השחקנים המדובר במונאקו. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האם רונאלדו חזה את העתיד עוד ב-2008?

עוזרו נעצר בליאז’, בלגיה. התובע הפדרלי של משטרת בריסל מסר כי מדובר בהתפתחות בחקירת פרשה שהתפוצצה באפריל האחרון, אז פשטו חוקרי משטרה בבלגיה על המשרדים של ההתאחדות הבלגית ושל אנדרלכט. במוקד אותה פשיטה עמדה לפי דיווחים בזמנו ההעברה של אלכסנדר מיטרוביץ’ מאנדרלכט לניוקאסל ב-2015. 

הסוכן המדובר הוא אחד המשפיעים בכדורגל הבלגי, ובין הלקוחות הבולטים שלו טיבו קורטואה מריאל מדריד. בעסקת מיטרוביץ’ היו בזמנו חשודים נוספים מעולם הכדורגל וייתכן כי אנחנו רק בתחילתו של גל מעצרים. הוא יובא לדיון בבית משפט במהלך היום בבלגיה. עיקר החקירה בעניין הלבנת הכספים והשחיתות היא סביב השאלה האם הסוכן וסוכנים נוספים גבו עמלה באופן לא חוקי ובכך הכניסו לכיסם כסף שלא היה אמור להגיע אליהם.