אופ”א אובדת עצות אל מול תאריכי החזרה של הליגה האיטלקית והליגה האנגלית וכתוצאה מכך מחפשת פתרון יצירתי אשר יאפשר לה לסיים את העונה הנוכחית עם ליגת האלופות והליגה האירופית כמה שיותר מוקדם בתוך חודש אוגוסט, זאת על מנת שהעונה הבאה תוכל לצאת אל הדרך כמתוכנן, בתחילת חודש ספטמבר. 

אחרי דיווחים על אפשרות של פיינל פור באיסטנבול, כעת מדברים על מתווה דומה שייערך בגרמניה, המקום בו חזרו לשחק כדורגל לפני כולם. לפי דיווחים רבים ביבשת, התכנית היא כזו: ב-7 באוגוסט תתחדש ליגת האלופות עם המשחקים החסרים של שלב שמינית הגמר ויממה לפני כן, תתחדש התחרות בליגה האירופית עם המשחקים החסרים שלה. 

המטרה תהיה כי תוך שבוע יוכלו בשני המפעלים להתקדם אל שלב רבע הגמר. פה מגיע הטוויסט הראשון. לפני אנחל טורס, נשיאה של חטאפה, התכנית של אופ”א, אשר מסתבר שהובאה לידיעת הקבוצות, היא שמשחקי רבע הגמר בשני המפעלים יהיו במגרש ניטרלי ויהיה משחק אחד בלבד שיכריע מי יעלו לשלב חצי הגמר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ראש בראש: מה נותר לבארסה וריאל עד לסיום

אחרי שהמשחקים במגרשים הניטרליים ישוחקו ותמונות חצאי הגמר תושלם, יעברו התחרויות למצב של פיינל פור. הצ’מפיונס ליג בגרמניה, בעוד בנוגע לליגה האירופית, ייתכן כי היא זו שתנדוד לאיסטנבול או לפולין, שם היה אמור להיערך הגמר על פי התכנון.

החלטה סופית טרם התקבלה, אך על פי הדיווחים, זו הסיבה שאופ”א דחתה את הישיבה שתוכננה ל-27.5 וב-17.6, אחרי שהליגה הספרדית תתחדש וכמוה גם האנגלית, בעוד באיטליה אמור להיערך גמר הגביע באותו היום, תימסר ההחלטה הנוגעת לגורל המפעלים האירופאים.