התואר היחיד שמילאן עוד יכולה הייתה לזכות בו העונה, גם כן אבד לה, כאשר אמש (רביעי) היא נכנעה 1:0 ללאציו בחצי גמר הגביע האיטלקי ולאור ה-0:0 במפגש הראשון בין הקבוצות, הודחה מהמפעל.

“החזקנו מעמד יפה במחצית הראשונה, אבל אחרי ההפסקה לאציו הגיעה לשלוש הזדמנויות ולא הנענו מספיק את הכדור”, טען המאמן המפסיד ג’נארו גאטוסו. “זה רגע קשה, כי אנחנו נאבקים כדי לפתוח דף חדש, אנחנו חייבים להבין למה אנחנו נקלענו לכישוף השחור הזה, לאציו הייתה טובה יותר ולאוהדים שלנו הגיע יותר”.

הדברים שלא עבדו: “לפעמים עושים שינויים כדי לעשות דברים באופן אחר, משופר, להרים את הקבוצה, אבל משהו לא עובד לנו. בחודש האחרון אנחנו מאוד נאבקים, אני לא חושב שרק במובן הפיזי, אבל אני לא חושב שזה רק זה, אלא גם הצד המנטלי והטקטי, ההופעות שלנו מתחת לציפיות. אני לא חושב שהבעיה היא פרטנית, אלא קבוצתית, כולנו לקנו צעד אחורה. אנחנו משחקים עם הבלם הידני מורם ומשלמים על כך את המחיר”.

עוד הוסיף: “שיחקנו כאילו המשחק הזה הוא על החיים או המוות, אבל גם זה לא עבד ואין טעם להכחיש זאת. הובכנו בגדול הערב וחייבים להסתגל קדימה. גם לאציו הגיעה בתקופה לא קלה ואנחנו פשוט הקלנו עליהם, יש לנו עוד חודש של משחקים קריטיים ואנחנו חייבים לחזור לעמוד על הרגליים ולהצליח במשימות”.

סימונה אינזאגי (רויטרס)סימונה אינזאגי (רויטרס)

המאמן מנגד, סימונה אינזאגי, נשמע שמח במיוחד בסיום: “השגנו משהו אדיר כאן ועוד בסן סירו. ההעפלה הגיעה לנו, עכשיו נתרכז במשחקי הליגה שיבנו לנו את הביטחון עד הגמר שיהיה באצטדיון שלנו. אני לא חושב שתומאס סטראקושה היה צריך לזנק בכלל היום, אני משבח את השחקנים שלי על הלב הגדול שלהם”.