אחד המשחקים הגדולים ביותר של יורו 2020 שוחק היום (שבת) כאשר נבחרת גרמניה ניצה 2:4 את פורטוגל, במשחק בו הפורטוגלים הובילו ונקלעו לפיגור כבר במחצית הראשונה אחרי שני שערים עצמיים. בסיום המשחק כוכב פורטוגל, כריסטיאנו רונאלדו, עשה מחווה לא רגילה.

שחקן יובנטוס, שהבקיע את שערו ה-107 עבור הנבחרת במהלך ההפסד, זרק בסיום המשחק את חולצתו לעבר אוהד פורטוגלי שהגיע במיוחד למשחק, שנערך באליאנץ ארינה שבגרמניה. האוהד, כצפוי, התרגש מהמחווה.

באפריל רונאלדו עלה לכותרות באותו נושא, לאחר שמגן נבחרת גרמניה ואטאלנטה, רובין גוזנס, ביקש ממנו להחליף את החולצה בסיום המשחק בין קבוצתו ליובנטוס. רונאלדו סירב. היום גוזנס, שהוכתר לאיש המשחק של אופ”א, סיים את המשחק עם שער, שני בישולים וניצחון.

רנאטו סאנצ’ס אמר: “גם לנו היו את ההזדמנויות שלנו לכבוש עוד שערים, זה היה משחק נהדר בין שתי נבחרות טובות. התוצאה מדברת בעד עצמה אבל יכולנו לכבוש עוד. באופן אישי אני תמיד עושה כמיטב יכולתי כדי לעזור לנבחרת, כל אחד רוצה לשחק אבל עלינו לקבל את החלטות המאמן”.

כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו (רויטרס)

ז’ואאו מוטיניו אמר: “כמובן שזו תוצאה שלא רצינו. ניקח מהמשחק הזה את הדברים החיוביים, לגרמניה יש נבחרת נהדרת והרבה שחקנים טובים. אנחנו צריכים להמשיך לעבוד”. 

דנילו הביע תסכול: זאת תוצאה קשה, לא היינו מסוגלים להתמודד עם הטקטיקה של הגרמנים כמו שצריך. הם הצליחו להחזיק הרבה בכדור ולהתעלות על הקישור שלנו. במחצית השנייה הגבנו, אבל זה לא היה מספיק”.

מאמן הנבחרת, פרננדו סנטוס ניתח את ההפסד: “התחלנו טוב בצורה מאורגנת וגישה התקפית. ניצלנו בצורה טובה את התקפות המעבר שידענו שיקשו עליהם. גרמניה הייתה טובה יותר אבל הייתה לנו השפעה במשחק, במחצית ניסיתי לשנות אבל זה עלה לנו בספיגת השער השלישי והרביעי. זה הימם את הקבוצה שלנו שעדיין ניסתה להגיב. הניצחון הגיע לגרמניה, צריך לנקות עכשיו את הראש לקראת המשחק החשוב מאוד נגד צרפת”.

צפו: סרטון ההצגה של ממפיס בברצלונה