כמו במונדיאל ברוסיה ב-2018, שוב נבחרת אנגליה הגיעה למעמד חצי הגמר ונעצרה שם. רק שהערב (חמישי) זה היה בטורניר ליגת האומות, בו נבחרת שלושת האריות הפסידה 3:1 לנבחרת הולנד בהארכה, לאחר 1:1 בסיום 90 הדקות. האורנג’ יפגשו את פורטוגל בגמר דרג 1.

בלם הכתומים ואלוף אירופה הטרי, וירג’יל ואן דייק, אמר לאחר ההתמודדות: “הראנו כדורגל נהדר משולב עם הגנה מצוינת. שיחקנו כקבוצה. היינו צריכים להיות קצת יותר מדויקים בחלק הקדמי אבל השערים בסוף הגיעו וזה מה שחשוב. אנו משתפרים ממשחק למשחק, מגיעים להמון הזדמנויות. אני מאושר להיות חלק מהחבורה הזו. זה מאוד משמעותי בשבילנו ובשביל המדינה, הבאנו גאווה להולנד”.

שחקני נבחרת הולנד חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת הולנד חוגגים (רויטרס)

מאמן האנגלים, גארת’ סאות’גייט היה מאוכזב בסיום וסיפר: “אני ממש לא מרוצה. צפיתי כל כך להגיע לשלב הגמר ועשינו את ההכנה הטובה ביותר. השחקנים נתנו הכל, אך חוסר ריכוז ברגעים מכריעים של המשחק קבעו את התוצאה. נלמד מכך ונגיע טובים יותר לאתגרים הבאים שעומדים מולנו”.

דקלאן רייס הוסיף למאמנו ואמר: “זה מבאס, היה חשוב לנו לקחת את זה. הבאנו את עצמנו למגרש וכבר היינו ביתרון, אך הרסנו את זה. עבדנו אימון אחרי אימון על מצבים נייחים ובכל זאת נפגענו מזה וממשחק הגנה לוקה בחסר. כואב להפסיד בהארכה”.

גארת' סאות'גייט (רויטרס)גארת' סאות'גייט (רויטרס)