מישל הידאלגו היה האיש ששם את נבחרת צרפת על המפה בשנת 1984 עם זכייה אדירה ביורו באותה שנה. אבל היום (חמישי) עולם הכדורגל הצרפתי התעורר לבשורה מצערת עם היוודע מותו בגיל 87. הידאגלו שאימן את הטריקולור במשך 8 שנים ואימן אגדות ענק כמו מישל פלאטיני וז’אן טיגאנה, חלה בשנים האחרונות והיה מרותק לביתו וכאמור הוא הלך לעולמו בביתו שבמארסיי מוקף במשפחתו.

פלאטיני שיתף בתחושותיו עם משמע הבשורה: “כמאמן, מישל לקח את צרפת לגבהים של הישגיות, פתח את הדלת לסגנון כדורגל מלהיב שאיפשר לכל אחד מהשחקנים להביע את עצמו ככישרון אינדיבידואלי. הוא השאיר אחריו מורשת מפוארת, בנה את צרפת ברמה הבינלאומית, הוא אגדה אמיתית. היה איש חזון שעבד ימים כלילות לקראת כל משחק”.

לואיס פרננדז (יוסי ציפקיס)לואיס פרננדז (יוסי ציפקיס)

מאמן נבחרת ישראל לשעבר לואיס פרננדס הוסיף: “הוא היה אדם נפלא, ערכי, היה קשור למשחק היפה, נתן את הנשמה לנבחרת צרפת משנות ה-70’, אבל אני זוכר את הערך האנושי שלו יותר מכל. הוא תמיד ידע איך למצוא את המילים הנכונות כדי לשים את האנשים סביבו במצב הנכון, התענגתי לשמוע אותו מדבר ברוגע, הוא לא היה צריך לצעוק. כשביקש ממני לשחק כמגן ימני מול בלגיה ביורו 84’, השבתי לו “בשמחה מישל”, התהפנטתי מההוראות שלו, מהשליטה בכל מצב ולא משנה מה קרה, ידע יותר טוב מכולם איך לעמוד בלחצים”.

עוד סיפר: “הייתה לי הזדמנות אחרונה לראות אותו ב-12 במארס במארסיי, הוא זיהה אותי, אבל לצערי לא כל כך יכולנו לדבר, הוא היה תשוש מאוד. זה היה רגע מדהים שלא אשכח מהר כל כך. מודה לאל ששילב אותי בדרכו של מר הידאלגו, בכדורגל וכאדם נדיר ביותר לפגוש”.