משחקים מלאים בשערים נרשמו הערב (חמישי) במוקדמות יורו 2020. אנגליה פירקה 0:7 את מונטנגרו והעפילה לטורניר, הרבה בזכות הארי קיין שרשם שלושער ענק במחצית אחת ובכך השתווה לערן זהבי בטבלת מלכות השערים, כרגע השניים עם 11 כיבושים כ”א. החלוץ של טוטנהאם הוחלף בדקה ה-56 ולא עקף את הישראלי.

הארי מגוויר חוגג עם הארי קיין (רויטרס)הארי מגוויר חוגג עם הארי קיין (רויטרס)

מי שלהט גם כן כהרגלו, הוא כריסטיאנו רונאלדו שרשם שלושער נוסף במדי הנבחרת, השערים מול ליטא ב-0:6 הענק שמים את הפנומן הפורטוגלי על 98 כיבושים במדי הסלסאו, הוא רחוק בסך הכול 11 כיבושים משבירת השיא של עלי דאי, שחקן העבר של נבחרת איראן, שמחזיק בתואר גדול כובשי הנבחרות בכל הזמנים (109). אגב, זהו השלושער התשיעי של CR7 במדי נבחרתו וה-55 לאורך הקריירה כולה עד כה. הפנומן גם הצליח להפוך לראשון אי פעם שכובש 30 שערים או יותר ב-13 שנים קלנדריות רצופות, כשעשה זאת מאז 2007.

ריקרדו פריירה, מגנה הימני של הנבחרת ולסטר מהפרמייר ליג, שיבח את רונאלדו: “איתו הכל נראה שונה. כשאתה מתאמן איתו אתה רואה את ההבדל בדברים הקטנים שהוא עושה. אתה יודע שבמקרה שלו, ההצלחה היא ממש לא מקרית”.

כריסטיאנו רונאלדו חוגג (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו חוגג (רויטרס)

בחזרה להארי קיין. החלוץ הכניס את עצמו לרשימה מכובדת כאשר בזכות השלושער העצום מול מונטנגרו בוומבלי, הוא הפך לשישי בטבלת גדולי הכובשים במדי נבחרת אנגליה. מי שמוביל את הרשימה הנוכחית הוא וויין רוני עם 53 כיבושים, אחריו עם ארבעה שערים פחות, נמצא בובי צ’רלטון.

ג'יידון סאנצ'ו חוגג עם הארי קיין (רויטרס)ג'יידון סאנצ'ו חוגג עם הארי קיין (רויטרס)

הוכחה נוספת לעוצמות שיש לנבחרת האנגלית - המגן השמאלי הפנטסטי של לסטר, בן צ’ילוול שרשם שלושה בישולים מול מונטנגרו הפך לראשון שעושה זאת במדי נבחרת שלושת האריות מאז גלן ג’ונסון מול אנדורה ב-2009.

בן צ'ילוול (רויטרס)בן צ'ילוול (רויטרס)