תמונת העולות ליורו 2020 מתחילה להתבהר והערב (שבת) עלו ארבע נבחרות נוספות לטורניר: גרמניה, הולנד, קרואטיה ואוסטריה. הן מצטרפות ל-12 נבחרות שכבר עלו לאליפות, כך שעד כה 16 נבחרות הבטיחו את מקומן, מתוך 20 עולות מהמוקדמות.

הגרמנים עלו בזכות ניצחון 0:4 על בלארוס שהעלה אותם למקום הראשון בבית 3, כשהם ע 18 נקודות, שתיים יותר מהולנד, שסיימה רק ב-0:0 בצפון אירלנד, תוצאה שהספיקה לה כדי להבטיח העפלה גם כן. להולנדים, שירדו למקום השני, יש כעת 16 נקודות, ואמנם לצפון אירים יש 13, אך הם לא יוכלו לעבור אותם שכן ההולנדים עדיפים במפגשים הישירים.

בבית 7, הבית הישראלי, אוסטריה הבטיחה את עלייתה מהמקום השני עם 1:2 ביתי על צפון מקדוניה, ואילו בבית 5 קרואטיה הבטיחה את עלייתה מהמקום הראשון בזכות חזרה מפיגור לניצחון 1:3 על סלובקיה.

ברונו פטקוביץ' חוגג (רויטרס)ברונו פטקוביץ' חוגג (רויטרס)

כעת נותרו ארבעה כרטיסים בקופה מקמפיין מוקדמות היורו - ולאחר מכן עוד ארבעה כרטיסים משלב הפלייאוף של ליגת האומות. מבין ארבעת המקומות שנותרו במוקדמות, פורטוגל ושווייץ אמורות להשיג את הכרטיסים ביומיים הקרובים, אם לא יהיו סנסציות ענקיות. הפורטוגלים מתארחים אצל לוקסמבורג במחזור האחרון בעוד השווייצרים מתארחים אצל גיברלטר החלשה, ובשני המקרים ניצחונות של הפייבוריטיות המובהקות יעלו אותן ליורו.

כריסטיאנו רונאלדו חוגג. אמור לעלות ליורו (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו חוגג. אמור לעלות ליורו (רויטרס)

זה מותיר רק שני כרטיסים. האחד, בבית 4, יוכרע במאבק ישיר בין אירלנד לדנמרק. אם אירלנד תנצח בבית, היא תעלה. כל תוצאה אחרת תעלה את הדנים ותשלח את האירים לפלייאוף. על הכרטיס השני, בבית 5, עדיין נאבקות שלוש נבחרות - הונגריה, וויילס וסלובקיה. השתיים הראשונות ייפגשו בקרב ראש בראש בוויילס שהמנצחת בו תעלה ליורו. אם המשחק יסתיים בתיקו, סלובקיה תוכל לעלות במקרה (הסביר למדי) שהיא תנצח במשחק המקביל את אזרייבג’אן.

גארת' בייל חוגג. ינסה להעלות את וויילס ליורו (רויטרס)גארת' בייל חוגג. ינסה להעלות את וויילס ליורו (רויטרס)