טוטנהאם עשתה הלילה (רביעי), היסטוריה, כשעלתה לראשונה בתולדותיה לגמר ליגת האלופות אחרי 2:3 פשוט בלתי נתפס על אייאקס בחוץ, אחרי שפיגרה 2:0 במחצית הראשונה, אך עלתה בזכות שערי החוץ ו-3:3 בסיכום שני המשחקים. בגמר, תחכה להם ליברפול לגמר כל אנגלי.

מאמן טוטנהאם, מאוריסיו פוצ’טינו, התקשה לשלוט ברגשות שלו בסיום: “קשה לי לדבר. תודה לך כדורגל, תודה לכם שחקנים שלי. יש לי חבורת שחקנים גיבורים. המחצית השנייה הייתה מדהימה. תודה לך כדורגל, זה בלתי אפשרי להגיע לרגשות כאלו בלי המשחק הזה. דיברנו על זה בשיחה הקבוצתית, התשוקה והאהבה זה חלק בלתי נפרד מהמשחק הזה. תודה לכל מי שהאמין בנו מהרגע הראשון של העונה”.

לוקאס מורה ודלה אלי חוגגים (רויטרס)לוקאס מורה ודלה אלי חוגגים (רויטרס)

כריסטיאן אריקסן, ששיחק בעבר באייאקס: “זה היה משחק פשוט מגוחך, בלתי נתפס. היינו באמת במצב קשה, ניסינו להילחם ופשוט היה לנו מזל. אני מרגיש רע עבור אייאקס, הם שיחקו מעולה. יצרנו הערב הרבה מצבים, הרבה יותר מהמשחק הקודם, אבל הם שיחקו כדורגל טוב יותר. זאת אנחת רווחה עבורנו, נלחמנו עבור זה. זה חלום להיות בגמר”.

“הרגשנו שלא נוכל להביט על עצמנו במראה אם היינו מפסידים שלוש או ארבע אפס. היינו חייבים להילחם. השער הראשון נתן לנו מומנטום והכניס אותם ללחץ. לוקאס היה פשוט נפלא והיה לנו מזל שהכדורים הגיעו למקום הנכון. מגיע לו שיבנו עבורו פסל אחרי המשחק הזה. זה פשוט מדהים, אין לי מילים על מה שהוא עשה”.