מחזור הנעילה בשלב הבתים של ליגת האלופות ייצא לדרך הערב (שלישי), ובמנת המשחקים המוקדמת, ליברפול יוצאת לקרב על כל הקופה באוסטריה מול רד בול זלצבורג, שבסיומו היא עלולה למצוא את עצמה מחוץ לשלבי הנוקאאוט של המפעל. במקביל, נאפולי תארח את גנק כשאפילו נקודה תספיק לה כדי לקבל את הכרטיס לשמינית הגמר.

רד בול זלצבורג – ליברפול (19:55)

המייטי רדס אמנם מובילים את בית 5, אך בפער של נקודה בלבד מנאפולי ושלוש מיריבתם האוסטרית. במידה וזלצבורג אכן תגבור על החבורה של יורגן קלופ, ונאפולי תנצח את גנק, האדומים ימצאו את עצמם מחוץ לשלב שמינית הגמר.

וירג'יל ואן דייק עם סאדיו מאנה באימון ליברפול (רויטרס)וירג'יל ואן דייק עם סאדיו מאנה באימון ליברפול (רויטרס)

בעקבות זאת, המאמן הגרמני לא מקל ראש במשחק ויטוס לאוסטריה עם סגל מלא, פרט לפאביניו, ג’ואל מאטיפ ואדם ללאנה הפצועים. מי שכשירותו הייתה בספק אך בסופו של דבר נמצא בסגל הוא דיאן לוברן, הבלם הקרואטי, עליו דיבר קלופ לקראת המשחק: “דיאן לגמרי בסדר. גם הוא וגם ג’ורג’יניו ווינאלדום מרגישים היטב”.

אדם לאלאנה שלא טס לאוסטריה: “אדם לא יטוס איתנו אבל הוא ישוב להתאמן ביום חמישי. אם היינו תחת לחץ וסגל קצר היינו משתמשים בו, אבל לא רציתי להפעיל עליו לחץ מיותר. החלטנו להשאיר אותו באנגליה עד החזרה לאימונים לאחר המשחק”.

יורגן קלופ עם הצוות המקצועי באימון ליברפול (רויטרס)יורגן קלופ עם הצוות המקצועי באימון ליברפול (רויטרס)

שאר הפצועים בסגל: “סביר להניח שפאביניו וג’ואל לא יחזרו עד לחג המולד וכנראה גם עד לסיום 2019. אז למה לשאול כל חמש שניות על מצבם? כולם מעורבים במה שהם יכולים. ברגע שיוותרו לפחות שבועיים לחזרתם, אתחיל לדבר איתכם על זה”.

למרות שעדיין ליברפול לא הבטיחה את עלייתה לשלב הבא, מאמן המייטי רדס כבר חושב על אליפות העולם למועדונים שתתקיים במהלך החודש הקרוב: “אני יודע מעט מאוד על פלמנגו, אני יודע שהיא ניצחה בליברטדורס ואני מכיר כמה שחקנים בודדים בקבוצה. יש לנו עוד לעבור את חצי הגמר לפני כן, וזו צריכה להיות הכנה מספיק טובה לפני המשחק מולם. לכן, זו הייתה בושה אם הייתי יודע יותר דברים עליהם מאשר בורנמות’”.

סאדיו מאנה באימון ליברפול (רויטרס)סאדיו מאנה באימון ליברפול (רויטרס)

מבחינתה של המארחת, שום דבר לא סגור עדיין. האוסטרים יכולים לגבור על ליברפול, ובמידה ונאפולי תקטוף גם לפחות נקודה, היא תצליח לרשום סנסציה ולהדיח את המייטי רדס. זלצבורג חמושה בארלינג בראוט האלנד, החלוץ הלוהט בן ה-19 שכבש בכל המשחקים עד כה במפעל, והוא האיש המרכזי שיוכל לעשות צרות לווירג’יל ואן דייק וחבריו בהגנה.

מוחמד סלאח עם סאדיו מאנה באימון (רויטרס)מוחמד סלאח עם סאדיו מאנה באימון (רויטרס)
אלכס אוקסלייד צ'מברליין באימון ליברפול (רויטרס)אלכס אוקסלייד צ'מברליין באימון ליברפול (רויטרס)

נאפולי – גנק (19:55)

המארחת נמצאת בתקופה רעה במיוחד. היא לא ניצחה כבר תשעה משחקים בכל המסגרות, ולאחר שהובילה בגאון את הבית במפעל האירופי היא איבדה גובה וכעת היא בסכנת הדחה. בנוסף לכך, החבורה של קרלו אנצ’לוטי ירדה עד למקום השביעי והיא רחוקה כבר 17 נקודות מהמוליכה אינטר. הכחולים מדרום איטליה מגיעים למשחק בידיעה כי הם פשוט חייבים לנצח, גם כדי להתאושש מהכושר המזעזע בו הם נמצאים, וגם כדי לקבל את הכרטיס לשמינית הגמר.

בצל השמועות והדיווחים באיטליה כי הוא עומד להתפטר וג’נארו גאטוסו המועמד הבכיר להחליפו בקבוצה, התייחס אנצ’לוטי לאפשרות כי יעזוב בקרוב את נאפולי: “המזוודות תמיד מוכנות למעבר עבור מאמן. אני חייב להמשיך לעשות את העבודה שלי. אני מודאג ממצבה של הקבוצה, בגלל שהיא לא מספקת את היכולת הכי טובה שלה ואני אחראי לכך. בליגת האלופות עשינו כמה דברים נהדרים ואני מרוכז במציאת הפתרונות לצאת מהרצף השלילי. הוא ייגמר בוודאות, אבל הוא נמשך כבר יותר מדי זמן”.

קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)

המשחק מול גנק: “כולנו מרוכזים לקראת המשחק הזה. זו תהיה הזדמנות נהדרת להגשים את המטרה שלנו, ולהפריך את כל הביקורות נגדנו. ההחלטות על ההכנה למפגש ועל שיטת המשחק תלויות בי, אני מקווה שבסיום אני אקח דברים טובים מההתמודדות, כי במשחקים האחרונים היו מעט מאוד כאלו”.

האם עלייה לשמינית תשכיח את היכולת הרעה בליגה: “חד משמעית לא, מה שנעשה נעשה. אני מקווה שאוכל להעריך את הנעשה בליגת האלופות. אנחנו מודעים לבעיות שלנו, אבל העפלה תיתן לנו ביטחון למצוא פתרונות גם לליגה”.

קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)קרלו אנצ'לוטי (רויטרס)