זה נכון שחלק גדול מההחתמות באירופה ובעולם מתבצעות בחלון ההעברות של הקיץ, אבל העבר מלמד שגם בחורף, בין ה-1 ל-31 בינואר, מתבצעות לא מעט החתמות שיכולות לשנות לקבוצות את המשך העונה. לא מעט שחקנים גדולים בקבוצות גדולות מסיימים את החוזה שלהם כבר בקיץ הקרוב, ולפיכך יוכלו להגיע ללא עלות כבר בקיץ לקבוצה חדשה על אף ששווי השוק שלהם גבוה. בנוסף, קיימת אופציה סבירה לחלוטין שיעברו כבר בחורף תמורת סכום סמלי וקטן, בידיעה שהם מסיימים חוזה ולקבוצה שלהם אין יותר מדי קלפי מיקוח.

לפי אתר Transfermarkt, השחקן ששווי השוק שלו הוא הגבוה ביותר ומסיים את חוזהו בקיץ הוא כריסטיאן אריקסן מטוטנהאם, ששוויו מוערך ב-90 מיליון אירו, כשהשמועות קישרו אותו לריאל מדריד. בנוסף אליו, גם וויליאן (32 מיליון אירו) ופדרו (17) מצ’לסי מסיימים את ההסכם שלהם עם הבלוז ויוכלו להצטרף בקיץ בחינם לכל מועדון שירצו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רוצים להצטרף לקריוקי של משפחת רונאלדו?

דריס מרטנס מנאפולי ואדינסון קבאני מפאריס סן ז’רמן ששווים 25 מיליון אירו כל אחד יוכלו אף הם לעבור ליעד חדש בסיום העונה, כשבמקרה של האורוגוואי השמועות מקשרות אותו למעבר לאתלטיקו מדריד תמורת סכום מינורי כבר בחלון ההעברות הקרוב. שמות מעניינים נוספים שמסיימים חוזה כבר בקיץ הם לוקה מודריץ’ (שווי מוערך של 15 מיליון אירו) ונאצ’ו פרננדס (15 מיליון אירו) מריאל מדריד.

שמות מעניינים ובולטים נוספים שמסיימים חוזה בקיץ וערך השוק שלהם:

תומא מונייה (פאריס סן ז’רמן, 30 מיליון אירו).
מריו גצה (דורטמונד, 18 מיליון אירו).
חוסה קאייחון (נאפולי, 18 מיליון אירו).

יאן ורטונגן (טוטנהאם, 19 מיליון אירו).
בלז מטווידי (יובנטוס, 18 מיליון אירו).
ארטם דזיובה (זניט סנט פטרסבורג, 16 מיליון אירו).
יוסיפ איליצ’יץ’ (אטאלנטה, 15 מיליון אירו).
אבר באנגה (סביליה, 15 מיליון אירו).
פרננדיניו (מנצ’סטר סיטי, 10 מיליון אירו).
אוליבייה ז’ירו (צ’לסי, 9 מיליון אירו).
אלכסנדר קולארוב (רומא, 8 מיליון אירו).
תיאגו סילבה (פאריס סן ז’רמן, 5 מיליון אירו).

אוליבייה ז'ירו. בדרך לקבוצה חדשה? (רויטרס)אוליבייה ז'ירו. בדרך לקבוצה חדשה? (רויטרס)