משחקי המחזור החמישי בשלב הבתים של ליגת האלופות נמשכו היום (רביעי), ובמוקד ברצלונה ניצחה 1:3 את דורטמונד במשחק נהדר והבטיחה את העפלתה לשמינית הגמר. בנוסף אינטר גברה 1:3 על סלביה פראג ונותרה בתמונת העלייה, ולייפציג חילצה 2:2 מטורף מבנפיקה בדקה ה-90+6 והבטיחה את העפלתה לשלב הבא לראשונה בהיסטוריה.

בית 6

ברצלונה – דורטמונד 1:3

בארסה אמנם ניצחה והבטיחה את מקומה בשמינית הגמר מהמקום הראשון בתום אחת מההופעות הטובות ביותר שלה העונה, אבל לצערה של אלופת ספרד היא איבדה את אוסמן דמבלה שפתח בהרכב במקומו של אנטואן גריזמן בעקבות פציעה. הקיצוני ירד מהמגרש כשהוא ממרר בבכי וגם הקהל נראה מודאג, אך מהר מאוד אותה תחושת דאגה התחלפה באושר רב אחרי שליאו מסי איתר את לואיס סוארס במסירת ענק, והאורוגוואי כבש בין הרגליים של השוער בדקה ה-29.

יוליאן ויגל ורפאל גררו מול ליאו מסי (רויטרס)יוליאן ויגל ורפאל גררו מול ליאו מסי (רויטרס)

לא חלף זמן רב (בסך הכול שלוש דקות) ואלופת ספרד הצליחה להכות בברזל כשהוא חם והכפילה את התוצאה. מספר 9 היה הפעם בתפקיד המבשל אחרי טעות נוראית בהגנת הגרמנים, והפרעוש הבקיע גול מצוין מתוך הרחבה בהופעתו ה-700 בדרך ליתרון מבטיח. באופן כללי, הקפטן הארגנטינאי הציג משחק נפלא והיה מאוד מעורב, וגם בישל את השלישי במשחק, הפעם לאנטואן גריזמן במסירת עומק יפהפיה, והצרפתי כבש שער כל כך חשוב עבורו. לקראת הסיום, ג’יידון סאנצ’ו שעלה מהספסל הראה שוב שהוא השחקן הטוב ביותר בדורטמונד כשהשתלט על כדור מחוץ לרחבה וכבש בשער אדיר לחיבורים.

במחזור הנעילה תתארח ברצלונה אצל אינטר בסן סירו לקרב חסר חשיבות מבחינתה, אך לא תעשה חיים קלים לנראזורי שיהיו חייבים את הניצחון. מנגד, דורטמונד חייבת לנצח את סלביה פראג ולקוות למעידה של הכחולים-שחורים מול הקטאלונים כדי לקבל את הכרטיס לשמינית הגמר.

לוקאס פיסצ'ק ומנואל אקאני מול פרנקי דה יונג (רויטרס)לוקאס פיסצ'ק ומנואל אקאני מול פרנקי דה יונג (רויטרס)

בדקה 29, ברצלונה עלתה ל-0:1: ליאו מסי במסירת עומק גאונית שלח את לואיס סוארס לתוך הרחבה, החלוץ האורוגוואי השתלט על הכדור והכניע את שוער הגרמנים בלי בעיות.

ליאו מסי חוגג עם לואיס סוארס (רויטרס)ליאו מסי חוגג עם לואיס סוארס (רויטרס)
ליאו מסי חוגג עם לואיס סוארס (רויטרס)ליאו מסי חוגג עם לואיס סוארס (רויטרס)
לואיס סוארס חוגג (רויטרס)לואיס סוארס חוגג (רויטרס)

דקה 33, ברצלונה עלתה ל-0:2: הקטאלונים פשוט דורסים את הגנת האורחת. סוארס, שכבש את הראשון, פרגן למבשל שלו, מסי, במסירת עומק נהדרת, והפרעוש לא התבלבל בדרך ליתרון הכפול.

ליאו מסי כובש (רויטרס)ליאו מסי כובש (רויטרס)
ליאו מסי, אנטואן גריזמן, ולואיס סוארס חוגגים (רויטרס)ליאו מסי, אנטואן גריזמן, ולואיס סוארס חוגגים (רויטרס)
שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)שחקני ברצלונה חוגגים (רויטרס)

דקה 67, ברצלונה עלתה ל-0:3: קונצרט של מסי. הפרעוש ביצע דריבל פנטסטי ושלח כדור עומק אומנותי לאנטואן גריזמן, ומשם הצרפתי בעט בצורה חדה לפינה הרחוקה ונעץ את השלישי.

אנטואן גריזמן כובש (רויטרס)אנטואן גריזמן כובש (רויטרס)
אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)
אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)אנטואן גריזמן חוגג (רויטרס)

דקה 77, דורטמונד צימקה ל-3:1: איזה שער אדיר של ג’יידון סאנצ’ו. הילד הבריטי השתלט על כדור מחוץ לרחבה, סידר לעצמו מצב בעיטה ושלח פצצה לחיבורים הקרובים של מארק-אנדרה טר שטגן.

ג'יידון סאנצ'ו כובש (רויטרס)ג'יידון סאנצ'ו כובש (רויטרס)
ג'יידון סאנצ'ו חוגג (רויטרס)ג'יידון סאנצ'ו חוגג (רויטרס)

סלביה פראג – אינטר 3:1

לאחר 81 דקות בהן התוצאה הייתה 1:1, חניכיו של אנטוניו קונטה התפוצצו והשיגו ניצחון יקר שטרף את כל הקלפים במאבק על העלייה לשמינית הגמר. הנראזורי עלו ראשונים עם לוח התוצאות לאחר התקפה מתפרצת על פי הספר. בדקה ה-19 לאוטרו מרטינס שלח בכדור עומק נהדר את רומלו לוקאקו שדהר קדימה והתגבר על שלושה שחקנים בדרך, והחזיר לחלוץ הארגנטינאי שכבש לחיבורים. בדקה ה-37 סלביה הצליחה להשוות בפנדל, כשתומאס סוצ’ק הבקיע מהנקודה הלבנה.

תשע דקות לסיום היתרון חזר לאינטר, לוקאקו ניצל טעות מרה בהגנה הצ’כית, פרץ לבדו לכיוון השער, עבר את השוער בקלילות וגלגל לרשת את ה-1:2. מרטינס השלים צמד בדקה ה-88 מבישול נוסף של לוקאקו וחתם את תוצאת המשחק. במחזור הסיום אינטר תארח את ברצלונה ותהיה חייבת לנצח כדי לשמור על חלום ההעפלה בחיים, מנגד סלביה פראג תפגוש את דורטמונד שבלי נקודות תאבד את הכרטיס לשלב הבא במפעל.

דייגו גודין מול פיטר אוליינקה (רויטרס)דייגו גודין מול פיטר אוליינקה (רויטרס)

דקה 19, אינטר עלתה ל-0:1: שער שכולו לאוטרו מרטינס. החלוץ הארגנטינאי התחיל התקפה מתפרצת עם כדור עומק נפלא לרומלו לוקאקו, שהתגבר על שלושה שחקני הגנה ושלח מסירה חזרה לשחקן הצעיר, שבעט לחיבורים בצורה מדויקת.

לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)
לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)
שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)

דקה 37, סלביה פראג איזנה ל-1:1: המארחת סחטה עבירה ברחבה, ותומאס סוצ’ק ניצל זאת כדי לכבוש שער מפתיע שאיזן את התוצאה וסיבך את הנראזורי.

תומאס סוצ'ק כובש (רויטרס)תומאס סוצ'ק כובש (רויטרס)
שחקני סלביה פראג חוגגים (רויטרס)שחקני סלביה פראג חוגגים (רויטרס)

דקה 81, אינטר עלתה ל-1:2: עוד מתפרצת קטלנית של הנראזורי. ולנטינו לסארו שלח כדור עומק פנטסטי, לוקאקו ניצל החלקה של שחקן ההגנה כדי לעמוד לבד מול השוער, עבר אותו קלילות וגלגל בקלילות את שער היתרון.

רומלו לוקאקו כובש (רויטרס)רומלו לוקאקו כובש (רויטרס)
שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)

דקה 88, אינטר עלתה ל-1:3: לוקאקו חטף כדור באגף ימין, התקדם ושלח מסירת עומק מהחלומות עם החלק החיצוני של הרגל שהגיעה עד למרטינס, שהשלים צמד קליל בבעיטת יעף אדירה.

שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)שחקני אינטר חוגגים (רויטרס)
לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)

בית 7

לייפציג – בנפיקה ליסבון 2:2

איזו דרמה ענקית באדמת גרמניה. המארחת מחקה פיגור כפול, השיגה שוויון דרמטי והבטיחה את עלייתה לראשונה בהיסטוריה לשמינית הגמר. פיצי השכיל לכבוש ראשון בדקה ה-20 לאחר שניצל טעות קשה בהגנה. בדקה ה-59 סקנדל נוסף בחלק האחורי של הגרמנים הוביל למתפרצת של הפורטוגלים וקרלוס ויניסיוס הכפיל את היתרון.

לייפציג שוב הוכיחה איזו קבוצה ענקית היא ושלא סתם היא מוליכת הבית. אמיל פורסברג כבש בפנדל בדקה ה-90, ושש דקות לאחר מכן השלים צמד מטורף עם ראשו וכפה חלוקת נקודות. במחזור האחרון המארחת תפגוש את ליון במטרה להבטיח את ראשות הבית, מנגד בנפיקה, שעוד לא איבדה את הסיכוי להעפיל, תפגוש את זניט לקרב מסקרן וחם.

אמיל פורסברג עם הכדור (רויטרס)אמיל פורסברג עם הכדור (רויטרס)

דקה 20, בנפיקה עלתה ל-0:1: התקפה קבוצתית יפהפיה הסתיימה בכדור רוחב שהורחק בצורה מחרידה על ידי ההגנה והגיע לפיצי, ומתוך הרחבה הפורטוגלי הוותיק דייק לפינה הרחוקה. 

פיצי כובש (רויטרס)פיצי כובש (רויטרס)

דקה 59, בנפיקה עלתה ל-0:2: עוד סדרת טעויות קשה בהגנה של לייפציג הובילה לשער מנגד. דיוט אופאמקנו מסר בצורה רשלנית לכיוון אדל טאארבט, ששלח מסירת עומק לקרלוס ויניסיוס, אך לוקאס קלוסטרמן הגיע אליו ראשון והחליק, הכדור חלף עליו ו-ויניסיוס דהר כל הדרך אל הרחבה וכבש השער השני.

שחקני בנפיקה חוגגים (רויטרס)שחקני בנפיקה חוגגים (רויטרס)

דקה 90, לייפציג צימקה ל-2:1: אמיל פורסברג הנהדר קיבל הזדמנות לכבוש מהנקודה הלבנה ועשה זאת במדויק, והעניק תקווה לקאמבק אפשרי עבור הגרמנים.

שחקני לייפציג חוגגים (רויטרס)שחקני לייפציג חוגגים (רויטרס)

דקה 90+6, לייפציג איזנה ל-2:2: לא יאומן! שוויון אדיר! שש דקות בתוך תוספת הזמן טימו ורנר הרים כדור נפלא מאגף שמאל, ופורסברג השבדי עלה גבוה ונגח עם כל מה שיש לו לפינה הרחוקה של בנפיקה.

שחקני לייפציג חוגגים (רויטרס)שחקני לייפציג חוגגים (רויטרס)