כשבורוסיה דורטמונד תארח הערב (שלישי) ב-22:00 את ברצלונה למשחק מסקרן במחזור הראשון של שלב הבתים בליגת האלופות, אחד השחקנים שימשכו הכי הרבה תשומת לב יהיה אקס הקטאלונים, פאקו אלקאסר, שפורח מאז שהגיע לגרמניה.

ב-2016 אלקאסר הספרדי הצטרף לברצלונה, שהתהדרה באחת משלישיות ההתקפה הטובות בכל הזמנים, ליאו מסי, לואיס סוארס וניימאר. בשנתיים בהן שיחק אצל הקטאלונים הוא כבש 15 שערים בלבד, ובעיקר, לא ממש קיבל הזדמנויות: “יש מלפניי את החלוץ הטוב בעולם, מימיני את השחקן הטוב בעולם, ומשמאלי את השחקן הכי טוב בעולם בעתיד”, הסביר בזמנו אלקאסר את המספרים הלא מרשימים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ב-5 שערי המחזור ה-4 בליגה הספרדית

בקיץ 2018 הושאל הספרדי לבורוסיה דורטמונד, ומאז הוא לא מפסיק להבקיע, כשלאותו מספר גולים אליו הגיע בבארסה, 15 שערים בשנתיים, הוא הגיע אצל הגרמנים ב-7 חודשים ו-26 משחקים בלבד, כשבחלק גדול מהזמן הוא בכלל נכנס כמחליף. הערב הוא בוודאי ירצה להוכיח לברצלונה שלמרות הסגל הנוצץ וחוליית ההתקפה המפחידה, הוא ראוי היה לקבל יחס שונה ולקבל הזדמנות להוכיח את עצמו.

יש לי כבוד להרבה אנשים בברצלונה. היו שם הרבה אנשים שהתייחסו אליי יפה, אבל גם הרבה שהתייחסו אליי בצורה רעה מאוד. כמו בכל עבודה, אתה צריך שיסמכו עליך כדי לתת את כולך, כי אם לא סומכים עליך אתה לא עושה את זה”, אמר.

אלקאסר. בדורטמונד זה מצליח (רויטרס)אלקאסר. בדורטמונד זה מצליח (רויטרס)

אחרי עונת בכורה חלומית, דורטמונד מיהרה לרכוש את החלוץ הקיץ תמורת 23 מיליון יורו, וגם את 2019/20 פתח בסערה, עם חמישה שערים בארבעת המחזורים הראשונים בבונדסליגה, כשלפחות בתחילת העונה, הוא גם שחקן הרכב קבוע בקבוצה. “מאז שהצטרפתי לדורטומונד, אני שוב מרגיש שיש לי חשיבות”.

עד כמה הביטחון של אלקאסר גבוה מאז שהצטרף לגרמנים? סטטיסטית, הוא מצליח לתרגם כ-61% מהמצבים אליהם הוא מגיע לשערים. לשם השוואה, הנתון של רוברט לבנדובסקי מבאיירן מינכן עומד על כ-37.2% אחוז מהמצבים שהוא מגיע אליהם. החדות המדהימה הזאת מול השער עשויה להתברר כקריטית הערב.