לילה ענק של כדורגל אירופי מחכה הערב (שלישי) לכל אוהבי הכדורגל, כאשר המחזור השישי והאחרון של שלב הבתים בליגת האלופות ייצא לדרך עם בתים 1-4 כשעל הפרק: שלושה כרטיסים לשמינית הגמר וחמש קבוצות ענקיות שינסו להשיג אותם, כששתיים מהן יישארו בחוץ וייאלצו להמשיך את דרכן העונה בליגה האירופית.

בית 4 המשמים כבר סגור ונעול לאחר שפורטו הבטיחה את המקום הראשון ושאלקה את השני. בבית 1 אתלטיקו מדריד ובורוסיה דורטמונד כבר עלו ונותר רק המאבק על המקום הראשון. כך שכל העיניים יופנו אל בתים 2 ו-3. בבית 2 ברצלונה נעלה את המקום הראשון וטוטנהאם ואינטר ינסו להשיג את הכרטיס השני לשמינית, כשהאנגלים יתארחו אצל ברצלונה והאיטלקים יארחו את פ.ס.וו איינדהובן. בבית 3 המרתק ביותר פאריס סן ז’רמן, ליברפול ונאפולי מתחרות על שני הכרטיסים, וכל אחת מהן יכולה למצוא עצמה בחוץ. אז מה יספיק לכל קבוצה? כל ההסברים לפניכם:

בית 3: הכל פתוח, מי תמצא את עצמה בחוץ?

טבלת בית 3 (מערכת ONE)טבלת בית 3 (מערכת ONE)

נתחיל מהבית המסובך ביותר. בשעה 22:00 ייפתחו במקביל באנפילד ובאצטדיון ראיקו מיטיץ’ בבלגרד שני משחקים עם המון על הכף. ליברפול תארח את נאפולי לקרב ישיר על הכרטיס לשמינית ואילו פאריס סן ז’רמן וסוללת הכוכבים שלה תתארח אצל הכוכב האדום ותנסה לא לפשל. זה לא יהיה פשוט באצטדיון בו ליברפול הפסידה, נאפולי לא הצליחה לנצח והסרבים לא רשמו הפסד ביתי במשך 32 משחקי בית רשמיים.

אם נאפולי מנצחת בליברפול: זה המקרה הפשוט ביותר. נאפולי תעלה מהמקום הראשון, פ.ס.ז’ מהמקום השני (בלי קשר לתוצאה בבלגרד).

סאדיו מאנה וחוסה קאייחון (רויטרס)סאדיו מאנה וחוסה קאייחון (רויטרס)

אם נאפולי וליברפול נפרדות בתיקו: במקרה כזה נאפולי ופ.ס.ז’ עולות ונותר רק המאבק על המקום הראשון – אם פ.ס.ז’ תנצח בבלגרד ותעצור את הרצף המדהים של הכוכב האדום בבית, היא תעלה מהמקום הראשון. אם פ.ס.ז’ לא תנצח בסרביה, היא תסתפק במקום השני.

אם ליברפול מנצחת את נאפולי ופ.ס.ז’ מנצחת בבלגרד: פ.ס.ז’ תסיים במקום הראשון בבית ובקרב על המקום השני השאלה היא באיזה תוצאה ליברפול תנצח. 0:1 או ניצחון ביותר משער אחד וליברפול תעלה מהמקום השני. ניצחון בשער אחד בכל תוצאה שהיא לא 0:1 ונאפולי תעלה מהמקום השני (בזכות שערי החוץ) וליברפול תיפול לליגה האירופית.

ניימאר מול שאקירי (רויטרס)ניימאר מול שאקירי (רויטרס)

אם ליברפול מנצחת את נאפולי ופ.ס.ז’ מפסידה בבלגרד: במקרה כזה, אירופה בהלם -המיליונרים מפאריס מחוץ לצ’מפיונס כבר בשלב הבתים. ליברפול ונאפולי עולות, כשהמיקום ביניהן מוכרע כמו שכתוב בפסקה למעלה (כלומר, ניצחון 0:1 או ניצחון ביותר משער אחד – ליברפול תעלה מהמקום הראשון ונאפולי מהשני. ניצחון בשער אחד בכל תוצאה שהיא לא 0:1  – נאפולי תעלה מהמקום הראשון, ליברפול מהשני).

אם ליברפול מנצחת את נאפולי ופ.ס.ז’ עושה תיקו בבלגרד: במקרה כזה נוצר בית פנימי של שלוש הקבוצות, כשלשלושתן יהיו 9 נקודות. בבית הפנימי, ליברפול תסיים במקום הראשון, פ.ס.ז’ במקום השני ונאפולי במקום השלישי (אלא אם נאפולי תפסיד הערב 5:4 או 6:5, ואז היא תעלה מהמקום השני ופ.ס.ז’ תודח. לא נשמע סביר במיוחד).

בית 2: אינטר, טוטנהאם וכרטיס אחד לשמינית

טבלת בית 2 (מערכת ONE)טבלת בית 2 (מערכת ONE)

כאן המצב עדיין דרמטי, אבל הרבה יותר פשוט. טוטנהאם מובילה על אינטר בגלל שערי חוץ ולכן היא פשוט צריכה לעשות הערב תוצאה טובה לפחות כמו זו של אינטר. הבעיה: היריבות. טוטנהאם פוגשת את ברצלונה בחוץ ואילו אינטר מארחת את פ.ס.וו במילאנו. מצד שני – ברצלונה כבר הבטיחה את המקום הראשון ואילו פ.ס.וו תסיים במקום האחרון, אז לשתיהן אין על מה לשחק.

איך אינטר תעלה מהמקום השני? זה די פשוט – אינטר באה לנצח את פ.ס. וו בבית. אם היא תנצח וטוטנהאם לא תנצח בברצלונה, אינטר תסיים במקום השני. אם אינטר תסיים רק בתיקו ביתי מול ההולנדים, היא תעלה מהמקום השני רק עם הפסד של טוטנהאם בקאמפ נואו.

יאן ורטונגן ומאורו איקארדי במפגש בין טוטנהאם לאינטר. רק אחת תעלה (רויטרס)יאן ורטונגן ומאורו איקארדי במפגש בין טוטנהאם לאינטר. רק אחת תעלה (רויטרס)

איך טוטנהאם תעלה מהמקום השני? בכל מקרה אחר (אם שתיהן ינצחו / שתיהן יפסידו / שתיהן יסיימו בתיקו, או אם טוטנהאם תעשה תוצאה טובה יותר מאינטר).

בית 1: קרב על המקום הראשון

טבלת בית 1 (מערכת ONE)טבלת בית 1 (מערכת ONE)

אתלטיקו מדריד ודורטמונד כבר הבטיחו את המקום בשמינית ונותר המאבק על המקום הראשון. מעניין פחות מבתים 2 ו-3, אבל חשוב מאוד לקראת הגרלת שמינית הגמר. לדורטמונד יש יתרון על אתלטיקו במשחקים ביניהן, אז אם הן יסיימו עם אותו מספר נקודות, הגרמנים יסיימו בראש הבית.

איך דורטמונד תסיים במקום הראשון? אם היא תנצח במונאקו, ואתלטיקו לא תנצח בברוז’.

אנטואן גריזמן מול עומר טופראק. מי יסיים בראש הבית? (רויטרס)אנטואן גריזמן מול עומר טופראק. מי יסיים בראש הבית? (רויטרס)

איך אתלטיקו תסיים במקום הראשון? כל אופציה אחרת: ניצחון של אתלטיקו והספרדים יסיימו במקום הראשון. תיקו או הפסד יספיקו להם לפסגת הבית רק אם דורטמונד לא תנצח.

בית 4: העולות נקבעו, גם הסדר

טבלת בית 4 (מערכת ONE)טבלת בית 4 (מערכת ONE)

כאן לא נשאר עניין. פורטו הבטיחה את המקום הראשון ושאלקה את השני. המאבק היחיד נותר על המקום השלישי והכרטיס לליגה האירופית, בין גלאטסראיי ללוקומוטיב מוסקבה.