פגרת הנבחרות בעיצומה, והכוכבים בנבחרות הטובות בעולם מנסים לעשות את הטוב ביותר עבור מדינתם, בין אם זה הגעה ליורו או אפילו במשחק הכנה. מדי שנה השווי של השחקנים והקבוצות לא מפסיק לעלות, וזה משפיע באופן ישיר גם על השווי של הנבחרות. לקראת הסיומה של הפגרה, הנה השווי הכולל של 10 הנבחרות היקרות ביותר בעולם, וכן, חלקן עברו את מיליארד האירו.

במקום הראשון נמצאת נבחרת ברזיל של ניימאר, גבריאל ז’זוס, רוברטו פירמינו, פיליפה קוטיניו, אליסון ורבים וטובים נוספים. שחקני הסגל של אלופת דרום אמריקה שווים לא פחות מ-1.14 מיליארד אירו. במקום השני ולא הרבה אחריהם – אנגליה של הארי קיין, ראחים סטרלינג וג’יידון סאנצ’ו. שחקני נבחרת שלושת האריות עם שווי משותף של 1.12 מיליארד אירו.

הארי קיין, ראחים סטרלינג וג'יידון סאנצ'ו חוגגים במדי נבחרת אנגליה (רויטרס)הארי קיין, ראחים סטרלינג וג'יידון סאנצ'ו חוגגים במדי נבחרת אנגליה (רויטרס)

אל המקום השלישי מגיעה ספרד, שבמשך שנים הוליכה את הרשימה הזו. שווי השחקנים של לה רוחה מגיע ל-924 מיליון אירו, כאשר בניגוד לשנים קודמות רובם כמובן לא מגיעים מברצלונה או מריאל מדריד. אלופת העולם צרפת נמצאת רק במקום הרביעי, כשאנטואן גריזמן, קיליאן אמבפה וחבריהם שווים ביחד 866 מיליון אירו.

נבחרת צרפת. רק רביעית (רויטרס)נבחרת צרפת. רק רביעית (רויטרס)

אל המקום החמישי ובפער לא גדול מגיעה באופן די מפתיע איטליה, ששחקניה שווים 836 מיליון אירו. לא הרחק מאחור נמצאת גרמניה במקום השישי, עם שווי כולל של 803 מיליון אירו. הנבחרת שמדורגת ראשונה בעולם בדירוג פיפ”א, בלגיה, נמצאת במקום השביעי עם שווי כולל של 754 מיליון אירו לאדן הזאר, קווין דה בראונה, רומלו לוקאקו וחבריהם.

שחקני בלגיה חוגגים (רויטרס)שחקני בלגיה חוגגים (רויטרס)

פורטוגל, אלופת אירופה של כריסטיאנו רונאלדו וז’ואאו פליקס נכנסה גם היא לעשירייה, והיא במקום השמיני בהפרש קטנטן מבלגיה עם שווי כולל של 752 מיליון אירו. אל המקום התשיעי מגיעה הנבחרת שנכנעה לסלסאו בגמר ליגת האומות, הולנד, עם שווי של 709 מיליון אירו. את העשירייה נועלת ארגנטינה של ליאו מסי, עם דור חדש של שחקנים, שנמצאים אמנם בפער עצום מיתר הנבחרות אך שווים בכל זאת 463 מיליון אירו והשתחלו לעשירייה.

שחקני ארגנטינה חוגגים (רויטרס)שחקני ארגנטינה חוגגים (רויטרס)
אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האבולוציה של ליאו מסי מפיפא 2006 עד 2020