המחזור האחרון של שלב הבתים בגביע העולמי 2018 יימשך ב-17:00 עם המשחקים של בית 6. מקסיקו תפגוש את שבדיה ודרום קוריאה תתמודד מול גרמניה.

דרום קוריאה - גרמניה (קאזאן ארנה)

הנבחרת של יואכים לב מגיעה למשחק מעודדת מאוד אחרי השער הדרמטי של טוני קרוס מול שבדיה ובידיעה שניצחון של 0:2 יבטיח לה כמעט בוודאות את המקום בשמינית הגמר. מסוט אוזיל וסמי חדירה, שניים מעמודי התווך של הנבחרת שאיכזבו בהפסד למקסיקו וסופסלו מול השבדים, ישובו להרכב של יואכים לב. מי שסופסל במפתיע הוא תומאס מולר, לאון גורצקה יפתח וגם שני הבלמים של באיירן מינכן – ניקלאס זולה ומאטס הומלס.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הבריז מהכותל? מסי חושף צמיד אדום על הרגל

מנגד, הדרום קוריאנים, שהפסידו את שני המשחקים הראשונים, חייבים לנצח ולקוות להפסד של השבדים למקסיקנים כדי להיכנס לבית משולש שיוכרע בגלל הפרש שערים. אגב, הגרמנים ניצחו בכל חמשת המשחקים שלהם מול קבוצות מאסיה במשחקי מונדיאל.

יוליאן בראנדט, קשר באייר לברקוזן ומי שבלט מול שבדיה, אמר: “אנחנו לא צריכים לשנות את צורת המשחק שלנו, אלא להמשיך הלאה עם משחק של מסירות קצרות ולחץ בחלק הקדמי. ננסה לצמצם את השטחים בחלק המגרש שלהם".

הרכב גרמניה: מנואל נוייר, יונאס הקטור, ניקלאס זולה, מאטס הומלס, ג’ושוע קימיך, סמי חדירה, טוני קרוס, לאון גורצקה, מסוט אוזיל, מרקו רויס וטימו ורנר. 

הרכב דרום קוריאה: יון וו צ’ו, יונג לי, יונג סאן יון, יונג וון קים, צ’ול הונג, ג’ה סונג לי, וו יונג יונג, יון סו ג’אנג, סון מין מון, ג’ה צ’ול קו ויונג מין סון.

מקסיקו - שבדיה (יקטרינבורג ארנה)

המקסיקנים, שמהווים את אחת ההפתעות הנעימות של הטורניר עד כה, יגיעו למשחק עם שש נקודות אחרי שהדהימו את הגרמנים וניצחו גם את הדרום קוריאנים, כשנקודה תספיק להם לעלייה וניצחון להבטחת המקום הראשון. מנגד, השבדים, שהפסידו במחזור האחרון בצורה אכזרית לאלופת העולם משער בדקה ה-95, יהיו חייבים לנצח כדי לעלות (עולה בכל תרחיש של בית משולש עם גרמניה).

צ'יצ'אריטו. השיאן של המקסיקנים (רויטרס)צ'יצ'אריטו. השיאן של המקסיקנים (רויטרס)

המאמן השבדי יאנה אנדרסון אמר במסיבת העיתונאים: “הוכחנו שאנחנו יכולים לעמוד שווה בשווה מול האלופה המכהנת כמעט כל המשחק וזה חיזק לנו את הביטחון העצמי לקראת הישורת האחרונה. נגיע למשחק עם אמונה שאנחנו יכולים לספק עוד הופעה ברמה גבוהה. מבחינה מנטלית אנחנו חזקים ומאמינים מאוד במה שאנחנו עושים".

הבלם אנדראס גרנקוויסט: “אנחנו משחקים מול נבחרת מוכשרת ששיחקה שני משחקים טובים. הם מצוינים בהתקפות במתפרצות ומענישים את היריבות על כל טעות, אבל אנחנו מצדנו נעשה כל דבר שאנחנו יכולים בשביל לנצח את המשחק".

הרכב מקסיקו: גיז’רמו אוצ’ואה, אדסון אלבארס, קרלוס סלסידו, הקטור מורנו, חסוס גז’ארדו, הקטור הררה, אנדרס גוורדאדו, מיגל לאיון, קרלוס ולה, הירבינג לוסאנו וחאבייר הרננדס.

הרכב שבדיה: רובין אולסן, מיקאל לוסטיג, ויקטור לינדלוף, אנדרס גרנקוויסט, לודוויג אוגוסטינסון, ויקטור קלאסון, סבסטיאן לארסון, אלבין אקדאל, אמיל פורסברג, מרקוס ברג ואולה טויבונן.