אחת הקלישאות הכי שחוקות בעולם הכדורגל היא “כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת”. מי שטבע את המשפט הזה היה לא אחר מאשר החלוץ האנגלי האגדי גארי ליניקר, שעדכן את המשפט אחרי ה-1:2 של המאנשאפט על שבדיה ל-”ובסוף הגרמנים פאקינג מנצחים”.

הדבר הכי מרשים בניצחון של אלופת העולם היה העובדה ששחקניו של יואכים לב לא נשברו לרגע, לא איבדו את הראש, לא יצאו מכליהם והמשיכו לתקוף באותה שיטה מתוך אמונה שבסוף הכדור ייכנס. והוא אכן נכנס מרגליו של טוני קרוס בבעיטה אדירה. אבל מה קרה שם רגע לפני השער? מה ביקש מאטס הומלס מקשר ריאל מדריד? מה היה התכנון? ולמה מנואל נוייר נשאר בשער? הנה הסיפורים שעשו היסטוריה בגביע העולם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הטירוף בברלין אחרי שער הניצחון הגרמני

“שים את זה טוני, שים את זה”, התחנן מאטס הומלס הפצוע שהחמיץ את המשחק מול השבדים בפני הקשר של הבלאנקוס, כאשר האחרון התכונן לבעיטה הגורלית. מנואל נוייר שהציל במהלך ההתמודדות את אלופת העולם ביקש מלב לעלות למעלה בניסיון אחרון להציל את המולדת, אלא שעוזר המאמן של גרמניה אסר עליו, כיוון שהאמין שעדיף לשמור על סיכוי קלוש למחזור הסיום, בעוד שגול שבדי יעיף את גרמניה כבר במחזור השני.

מריו גומז בא לקרוס וביקש ממנו להרים את הכדור לפינה הקרובה, כאשר הוא חושב איך הוא הופך לגיבור העם; תומאס מולר חשב על הצד השני ואזור הקרן ומשם לכבוש את הגול שגרמניה כה זקוקה לו. מנגד, השחקנים השבדים צעקו ועודדו בזמן ההכנות שלהם להרמה של טוני קרוס. כולם לבסוף התרכזו באזור רחבת החמש ורק שניים בלבד עמדו בחומה השבדית. כולם, כולל כולם, היו בטוחים שקרוס ירים את הכדור.

שחקני גרמניה חוגגים בטירוף (רויטרס)שחקני גרמניה חוגגים בטירוף (רויטרס)

היחידים שידעו שהכדור הזה הוא להיבעט לשער היו טוני קרוס ומרקו רויס, שנכנס לספר האגדות הגרמני עם שער ובישול במשחק הגורלי הזה. קשר בורוסיה דורטמונד שכבש את השער הראשון של הגרמנים במשחק רצה הוא לבעוט את הכדור ובביטחון שיא ניגש לקרוס לבקש ממנו לבעוט, אלא שהאחרון ידע שזה הכדור שלו, זה הרגע שלו.

“תשאיר לי את הכדור, אני אבעט”, אמר קרוס לרויס, שהשיב: “אתה מרים את הכדור?”. “לא” ענה לו קרוס. “אני מוסר לך את הכדור, אתה עוצר אותו ואני בועט לשער”. הקשר הגרמני ניתח במדויק את המצב, הבין שהוא צריך זווית מעט יותר טובה לכיוון השער ועם דיוק של אמן הכניע את השבדים. 

טוני קרוס (רויטרס)טוני קרוס (רויטרס)

“ניסינו כבר הרבה פעמים להרים לרחבה”, הסביר קרוס בסיום ה-1:2. “היינו צריכים לעשות משהו שונה. ידעתי שהשבדים יצפו ששוב נרים לרחבה. היה לי ברור שאנחנו צריכים לשנות, לעשות משהו חדש”.