אלופת העולם גרמניה פתחה הערב (ראשון) את מסע ההגנה שלה על התואר עם משחקה הראשון במונדיאל 2018, אך לא הצליחה לעמוד בציפיות וספגה הפסד 1:0 מפתיע ממקסיקו והסתבכה לקראת המשך דרכה באליפות.

מאמן נבחרת גרמניה יואכים לב התייחס להפסד: “אין למה לתרץ, מה שניסינו לעשות לא עבד ולא נראינו טוב. זו סיטואציה לא מוכרת מבחינתנו, אבל אין ברירה ונצטרך להתמודד עם זה, יש לנו עוד הזדמנויות לתקן. עכשיו אנחנו חייבים לנצח את שני המשחקים שנותרו לנו ואני מאמין שאנחנו יכולים לעשות את העבודה. עדיין לא התמודדנו עם יריבות עיקשות כמו מקסיקו ונצטרך לחדד את החוזקות שלנו ולהשתפר לקראת ההמשך”. 

“במחצית הראשונה נראינו רע מאוד, לא הצלחנו לשחק בצורה הרגילה שלנו והיינו חלשים מאוד מבחינה התקפית כי לא הצלחנו לייצר את המסירות שאנחנו רגילים לייצר. במחצית השנייה הצלחנו להשתלט על המשחק וללחוץ את המקסיקנים, שהלכו אחורה. היו לנו כמה הזדמנויות להבקיע, אבל איך שהוא זה היה נראה כאילו השער מכושף, היינו חסרי מזל והכדור פשוט לא רצה להיכנס לרשת. כמובן שעכשיו כולם מאוכזבים, אבל אנחנו חייבים להסתכל קדימה ולשים את המשחק הזה מאחורינו. אנחנו חייבים לנצח את המשחק הבא ויש עלינו המון לחץ לקראת שבדיה”. 

שחקני גרמניה המומים (רויטרס)שחקני גרמניה המומים (רויטרס)

בלם המאנשאפט מאטס הומלס התייחס גם הוא ואמר: “נראינו כמו ב-1:2 נגד ערב הסעודית בהכנה, רק שהפעם שיחקנו נגד יריבה הרחבה יותר חזקה. קריאת ההשכמה הזו הגיעה קצת מאוחר מדי ואני לא יודע למה לא הצלחנו להתמודד עם זה כמו שצריך. לא נראינו טוב נגד ערב הסעודית ולא הצלחנו לתקן את זה בזמן. עכשיו אנחנו חייבים לנצח את שני המשחקים שנותרו, אם לא נתעורר יכול מאוד להיות שנצטרך להיפרד מהתואר”. טוני קרוס הוסיף: “אנחנו ללא ספק תחת לחץ גדול, בוודאי שעכשיו אחרי ההפסד הזה. אנחנו חייבים להביא שש נקודות משני המשחקים שנותרו”. 

מאטס הומלס מתקל את קרלוס ולה (רויטרס)מאטס הומלס מתקל את קרלוס ולה (רויטרס)

שוערה האגדי של נבחרת גרמניה ובאיירן מינכן אוליבר קאן הגיב להפסד: “כשיוצאים יותר מדי קדימה ומאפשרים התקפות מתפרצות עלולים לספוג שערים. נבחרת גרמניה שיחקה בחוסר אחריות ואנחנו חייבים להיות שמחים שהתוצאה לא גבוהה יותר. המקסיקנים חשפו פעם אחר פעם את החולשות של גרמניה ואחרי המשחק הזה אי אפשר להתכחש לכך יותר, לנבחרת גרמניה יש המון בעיות שחייבים לקחת בחשבון לקראת ההמשך”.

אוליבר קאן (רויטרס)אוליבר קאן (רויטרס)