החולצה עם המספר 10 במדי נבחרת ארגנטינה זכתה לעטר את גופם של שניים מהשחקנים הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל. ההשוואות בין ליאו מסי לדייגו ארמנדו מראדונה יימשכו גם הרבה אחרי שהפרעוש יתלה את נעליו, אך נראה שאם הוא יסיים את הקריירה שלו בלי להניף את גביע העולם, לפחות בארגנטינה, הכף כנראה תיטה תמיד לכיוונו של דייגו.

בפוסט שכתב מספר 10 האגדי של הנבחרת בחשבון האינסטגרם שלו, הוא ציין 35 שנים לחזרה שלו למדי האלביסלסטה בשנת 85 אחרי שלוש שנות היעדרות, והתייחס להשוואות בין הכדורגל של אז והיום: “לפני 35 שנה עליתי למשחק הרשמי הראשון שלי בנבחרת אחרי שלוש שנים בהן לא לבשתי את המדים הלאומיים, מאז המונדיאל ב-1982. מדובר בתקופה בה היה ‘כדורגל אחר’”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
11 הסקנדינבים הכי גדולים ששיחקו בלה ליגה

“שיחקנו נגד ונצואלה ואני זוכר שכשנחתנו שם מישהו בעט לי בברך”, המשיך דייגו ונזכר: “שלחו אותי לבית החולים, היום זה לא היה יכול לקרות. זו הסיבה שאני תמיד אומר לעיתונאים שאוהבים לעשות את ההשוואות הסטטיסטיות וחושבים שהם המציאו את הכדורגל, שהם לא יכולים להשוות כי מדובר בתקופות שונות לחלוטין. המגרשים, הנעליים, השופטים, האימונים, האוכל הרפואה, התקשורת, התעופה המלונות, הכל היה אחר. פעם לא היה ‘פייר פליי’ בכדורגל, היריבים היו מז****ם אותי עם בעיטות”.

נקודת שוני נוספת התבטאה בכך שבאותם ימים שחקנים דרום אמריקאים ששיחקו באירופה, לרוב לא הורשו על ידי המועדונים שלהם להגיע למשחקי הנבחרות. למרות זאת, מראדונה שכבר שיחק באותה תקופה באירופה, דואג להזכיר: “הייתה בעייתיות אבל אני לעולם לא ויתרתי על הנבחרת. בשלוש השנים בהן לא שיחקתי במדים הלאומיים סבלתי מצהבת, קרסול שבור ומכך ש’זרים’ לא יכלו לשחק בנבחרת, אבל למעשה אף פעם לא הורדתי את החולצה הלאומית. אל תשקרו ואל תתנו לבידוד לבלבל אתכם כי למרות שהייתה תקופה בה לא הייתי נוכח, החולצה עם המספר 10 תמיד תהיה שלי”.

דייגו מראדונה במדי ארגנטינה (רויטרס)דייגו מראדונה במדי ארגנטינה (רויטרס)