לצד הסרת המגבלות על הספורטאים של ראש ממשלת ספרד, חדשות טובות נוספות מגיעות בנוגע להחזרת הכדורגל. מועצת הספורט העליונה במדינה פרסמה היום (שבת) את הנוהל הבסיסי והמורחב לקראת חזרה לאימונים, ובשאיפה להשבת הליגות ושאר המפעלים על מנת לסיים את עונת 2019/20. התוכנית כוללת מספר שלבים ואורכה יהיה בין 4 ל-5 שבועות, כשבשאיפה בסיומה המשחקים יוכלו לחזור להתקיים.

שלב ראשון: אימונים אישיים

כל השחקנים יגיעו למלון, אכסנייה או מקום אירוח שם ישהו בבידוד עד לחזרה למגרשים. משך התקופה עדיין אינו ידוע והעבודה מתבצעת בצורה אינדיבידואלית. אסור להגיע למתקני ספורט. הספורטאים יחויבו בלבישת כפפות ואמצעים נוספים, תוך שמירה על ריחוק חברתי כל הזמן ועל היגיינה מקסימלית. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מיטב הביצועים של סרג'י רוברטו

כל השחקנים יחויבו בבדיקות רפואיות מחדש, ולכל שחקן יהיה דו”ח רפואי עם כל הנתונים הרפואיים שלו משנת 2020, במיוחד אלו שהיו חשופים לנגיף הקורונה. בדיקת קורונה תהיה רלוונטית במידת הצורך. אם השחקן ייצא חיובי, הוא לא יהיה רשאי להשתתף באף אימון עד שייצא שלילי בבדיקה הבאה שלו. לא תתקיים פיזיותרפיה.

שלב שני: אימונים בקבוצות קטנות

יתווספו גם אימונים טקטיים אך לא מתישים, בצורה אישית במתקני האימון. הדגש יהיה על אימון פיזי אישי ואימון טכני. המאמן ושאר הצוות המקצועי תמיד יחבשו מסיכה וכפפות וישמרו על מרחק של 2 מטרים אחד מהשני. האימונים יתקיימו בקבוצות קטנות ובמשמרות, כך שתהיה כמות מינימלית ככל האפשר של שחקנים על המגרש. 

לא תתאפשר כניסה לתקשורת ושחקנים יהיו חייבים להיות מבודדים כל אחד בחדרו. בחדרי האוכל, הארוחות יימסרו באופן אישי לשחקנים באריזה אטומה, ומשמרות האוכל יתוזמנו כך שכולם יאכלו במרחק 2 מטר אחד מהשני. בחדר ההלבשה המרחק המותר בין השחקנים יהיה מ-6 מטרים ומעלה, פרט לאימון עצמו. גם בשלב הזה יתקיימו בדיקות רפואיות ובדיקות קורונה, ואם שחקן יימצא חיובי, כל הקבוצה תצטרך להיכנס לבידוד.

שלב שלישי: אימונים בקבוצות עד 14 אנשים

כל השחקנים יישארו מרוכזים במתחם המגורים להתאמן ולישון. האימונים יגדלו לקבוצות גדולות של עד 14 אנשים, כדי להתקרב לכמות המציאותית של שחקנים על המגרש במשחק אמיתי. מאמנים ועוזריהם יחבשו מסיכה, כפפות וישמרו על מרחק 2 מטרים. משמרות האימון יישארו קבועות ככל האפשר, על מנת לא ליצור מגע מיותר עם אנשים נוספים.

מרסלו ולוקה מודריץ' באימון ריאל מדריד (רויטרס)מרסלו ולוקה מודריץ' באימון ריאל מדריד (רויטרס)

מקלחות יתקיימו רק בחדרים האישיים או במקום מוגדר, תוך שמירה על החוקים שהוזכרו בשלבים הקודמים. לא יתקיימו אף פגישות אישיות. שחקנים יהיו חייבים להישאר נעולים בחדריהם פרט לשלבי האימון, הארוחות והבדיקות הרפואיות.

שלב אחרון: המשך העונה

השלב הנ”ל יתקיים כאשר הרשויות יאשרו אותו. בכל מקרה, המשחקים יתקיימו בדלתיים סגורות ויתקיימו מהר ככל האפשר. השלב האחרון יתקיים מינימום שבוע אחד לאחר סיום השלב השלישי. לרופאים יהיה תפקיד מכריע בקביעת לוח הזמנים של המשחקים, תוך התחשבות במזג האוויר. ברגע שהכדורגל יחזור, הליגות והמועדונים יהיו חייבים להחזיק באמצעים שיבטיחו את ביטחון ובריאות השחקנים במקרה שאחד השחקנים יימצא חיובי בקורונה.

ליאו מסי עם שחקני ברצלונה באימון (רויטרס)ליאו מסי עם שחקני ברצלונה באימון (רויטרס)