כשהוא נושק לגיל 37, דני אלבס כבר מסתכל אל עבר היום שאחרי הפרישה המתקרבת מהכדורגל, אבל לא לפני שהפך לאייקון בינלאומי ולשחקן עטור תארים והישגים. אבל בימים כאלו, שמשבר הקורונה משבית את הספורט העולמי, הוא חושב גם על דברים אחרים ברומו של עולם ובראיון שהעניק הוא ממשיך להשתמש במוטו שמנחה אותו ‘משוגע טוב’ ומספר על האהבה שלו לגיימינג והרצון שלו להצליח גם בתחום הזה ולדאוג שהספורט האלקטרוני יהפוך למקצוע של ממש ולא רק תחביב בזכות שיתוף הפעולה שיצר עם S2V במסגרת פרויקט חדש להקמת קבוצה מקצוענית של גיימרים.

“יש לי הרבה חברים גיימרים ורואים את ההצלחה וההתפתחות של התחום הזה”, הסביר אלבס את הרצון שלו להכנס לעולם הספורט הווירטואלי. “היה לי ברור שזה תחום שגם בו ארצה להשאיר מורשת, לתמוך באנשים שעושים את זה ולכן בנקודה מסוימת התחלנו להפגש ודיברנו על דרכים ליצור קונספט חדש לכל זה, להביא את המקצוענות ולדאוג לכוכבים. הם משחקים ברמה הכי גבוהה, אבל אין להם מה לאכול, הם לא ישנים מספיק טוב. התחלנו ליצור חשיבה שתאפשר לפתח את זה, שזה לא יהיה רק אדם שיושב מול מחשב, מניע דמויות, אלא שידאג גם לעצמו וזה יהפוך למקצוע”.

סוארס מול אינייסטה באתגר ה-"נה נה נה"

הרצון לשינוי בתפיסה: “אנחנו רוצים להביא את התחום הזה לתודעה. זה לא רק עניין של לייצר רווחים מבחינתי, כדי להכניס צריך גם להשקיע. אדם בריא יותר יוצר רעיונות טובים יותר, לחייו יש משמעות מאשר להיות מול מסך ואחר כך הוא גם ירוויח מכל העסק הזה. חייבים להיות הישגיים מאוד, רואים היום הרבה אנשים שמשנים את חייהם דרך הגיימינג, אבל לא לכולם יש את האפשרות להתאמן ולהיות ברמות הגבוהות ביותר, אבל הם יוכלו לעשות את זה עם ESPORTS, אם אנשים יוכלו לשנות את חייהם וחיי המשפחות שלהם דרך הגיימינג, למה לא להפוך את זה פשוט למקצוע?”.

עוד הוסיף: “אני חושב שכל אדם שמנסה לשנות חשיבה ולתת זווית חדשה גורף עניין, אני מנסה לעודד אנשים לעשות כמוני בגלל שהענף הזה צובר תאוצה במהרה. אני לא חושב שזה נכון שניתן להזדמנות כזו להתבזבז, יש פה אפשרות ליצור מקצוע חדש ואמיתי. יש אפשרות לתת לאנשים שאין להם את הזמן והאפשרות להתאמן מספיק. אני בטוח שהרבה מהם רצו להיות כדורגלנים מקצוענים, אבל זה לא היה אפשרי מבחינתם וכעת עם הספורט האלקטרוני הם יכולים ויש להם הזדמנות גדולה.

גיימינג (רויטרס)גיימינג (רויטרס)

הקמת קבוצת גיימינג מקצוענית בברצלונה: “לא היה לי ספק בכלל, ספרד היא מקום מיוחד עבורי, מכל הבחינות. זה המקום שבו חוויתי את השנים הכי טובות בקריירה שלי, אני מקווה שכאן אניב פירות. הרעיון שלי ושל S2V היה ליצור קבוצה ולי לא הייתה שום התלבטות. יחד עם זאת לא נגביל את עצמנו רק לקבוצה כאן, אנחנו רוצים גם להגיע לברזיל, להכנס לפאבלות ולשנות לאנשים שם את החיים, כך אולי נפתור את זה, זה יוצר אפשרות לרבים יותר מכל ענף ספורט. לא צריך לעזוב את הבית ואפילו החדר כדי להצליח. המטרה שלנו היא לפתח ולקחת את הספורט האלקטרוני לרמה אחרת. גילינו שאין יותר מדי השקעה בגיימרים ואנחנו מנסים בפרויקט שלנו להצית את הדמיון של האנשים, לייצר דרישות למקצוענות. כשיש אירועים, יש גם חשיפה גדולה, חשבנו שנוכל לפתח את הטובים ביותר וליצור עבורם מקצוע, אנחנו רוצים לעשות משהו גדול יותר וגם להטמיע חינוך וערכים”.

“השוק הזה הוא ענק, לכן נכנסנו אליו. אנחנו זיהינו פה שפע של אפשרויות ואנחנו מתחילים בקונספט הזה כדי ליצור משהו חדש, זו האפשרות שלנו להביא אנשים חדשים לתחום, ליצור קבוצות ולטפל בהם, ככל שיותר אנשים ייכנסו, יותר חיים ישתנו לטובה. מי השחקנים שאני רוצה? חשוב לי שיידעו שאני מצפה לרצינות שיא כמו בכל מקצוע. בחיים המטרה היא ליהנות, בגדול, אבל שידעו שיש להם אחריות גם מה להגיד ואיך להתאמן, אחרי הכל, הקבוצה שלי נבנית מתוך מטרה ליצור משהו עם זהות. אני אעודד את כולם להשתתף, ליצור קהילה של ‘טובים משוגעים’ שנהנית בכל ההיבטים”