בימים האחרונים הולכים וגוברים הדיווחים והשמועות על תאריכי חזרה אפשריים לשחק כדורגל, זאת עקב ההתמודדות עם משבר הקורונה. בספרד נראה כי התאריך הרשמי עומד להיקבע, כך על פי נשיא לה ליגה, חאבייר טבאס, שבמסיבת עיתונאים היום (שלישי) התייחס לסוגיה הזו וענה על כל השאלות המרכזיות שעניינו את כל עולם הכדורגל.

“אנחנו שוקלים לחזור לשחק שוב, גם בספרד וגם בליגות אחרות באירופה, ב-29 במאי או לחילופין ב-6 ביוני, ובמקרה הכי גרוע ב-28 ביוני”, כך אמר טבאס והתייחס למפעלים האירופיים בהתאם לכל תאריך חזרה אפשרי: “אם לה ליגה תחזור בסוף מאי, ליגת האלופות תחזור ביולי. אם תתחיל בתחילת יוני, כל המפעלים ישוחקו יחד עד 31 ביולי, ואם תשוב הליגה בסוף יוני, אז יולי ואוגוסט יוקדשו לליגות ולליגת האלופות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הכוכב הבא? צפו בשערים של אנסו פאטי

עוד הוסיף נשיא לה ליגה: “בזכות התאריכים הללו, יש מספיק זמן לחזור להתאמן, וכך אנחנו מכבדים את תהליך החזרה למשחק ואת הנהלים שעיצבנו. לא נרצה לסיים את העונה מעבר לחודש אוגוסט, כי זה בוודאי ישפיע על אופן קיומה של העונה הבאה”.

ההלימה בין הליגות למפעלים באירופה: “יש שתי אפשרויות, לשחק בשתי המסגרות במקביל, או בנפרד, קודם לסיים את הליגות ואז לפנות לאירופה. אם נוכל לסיים את הליגות עד יולי נוכל לקיים את ליגת האלופות והליגה האירופית לאחר מכן עד אוגוסט”.

קארים בנזמה מול נלסון סמדו (La Liga)קארים בנזמה מול נלסון סמדו (La Liga)

אפשרות ביטול העונה: “אין אפשרות כזו כרגע. אנחנו רוצים לסיים את העונה. ככל הנראה זה יקרה בדלתיים סגורות. מה שמסקרן הוא שהקבוצות שכן מעוניינות לסיים את העונה הן הקבוצות שנמצאות בתחתית הטבלה ונלחמות על חייהן בליגה. אני יכול להבטיח לכם שאין לנו כוונה לבטל את הליגות”.

ההשפעה הכלכלית: “לא לסיים את עונת 2019/20 יכול לגרום לנזק של מיליארד אירו. אם נסיים בדלתיים סגורות הנזק יהיה “רק” 350 מיליון אירו. אם היינו יכולים לשחק עם קהל הנזק היה מסתכם ב-150 מיליון אירו”.

שכר השחקנים: “אנחנו ברגעי משבר עצום, חריג ולא צפוי. כולם מאבדים כסף, וזה מרגיש לי נורמלי ששחקני כדורגל גם ירוויחו פחות. בספרד עדיין לא מצאנו הסכם עם האיגוד. כרגע 8 מועדונים בשתי הליגות הבכירות ביקשו מהשחקנים לצאת לחל”ת, אבל בעוד כמה ימים כולם יפעילו נהלי קיצוץ בשכר, בין אם זה חל”ת או הסכם אישי מול השחקנים. אנחנו חייבים להיות עצמאים מבחינה כלכלית”.

חוזים ועסקאות השאלה: “זה יהיה הכרחי לבצע שינוי בחוזים שמסתיימים ב-30 ביוני או בעסקאות השאלה. זה לא פשוט, אבל לא כל כך מורכב. אני חושב שהשחקנים יסכימו שהליגות השונות ימצאו פתרון שידאג לכל הבעיות הללו”.

סאול עם הכדור (La Liga)סאול עם הכדור (La Liga)

שינוי פורמט הליגה/ליגת האלופות: “עדיף להימנע מפתרון כזה. מכרנו את הליגות והמפעלים באירופה למעל 100 חברות טלוויזיה בעולם. מכרנו להם את זה בפורמט הקיים, עם מספר קבוצות ומשחקים מסויים מאוד. לשנות את מבנה התחרויות והטורנירים יכריח אותנו לשנות מאוד חוזי העסקה. לדעתי, לשנות את הפורמט כרוך בסיכון גדול”.

חלון ההעברות: “זה ברור שהתאריכים הרגילים של חלון ההעברות, 1 ביולי עד 1 בספטמבר, לא רלוונטיים וצריכים להשתנות. אבל אני לא יכול להגיד יותר מזה. אנחנו נהיה חייבים לראות את ההמלצות של פיפ”א ולעשות את ההתאמות לשוק בתנאים המתאימים למשבר הקרונה”.

האם מסי יעבור לאיטליה: “אני לא חושב שמסי הוא הפתרון לבעיות של הסרייה א’, שהיא מקושרת לחובות רבים. הליגה הזו נמצאת תחת לחץ רב, והבעיות הכלכליות לא ייפתרו על ידי ליאו מסי. אני מאוד אשמח שהוא יישאר פה, אבל אם הוא יעזוב זו לא תהיה דרמה. כולם חשבנו שהעזיבה של כריסטיאנו רונאלדו תגרום לנו להפסיד כסף, אבל במקום דווקא הרווחנו”.

ליאו מסי חוגג. "אם הוא יעזוב זו לא תהיה דרמה" (La Liga)ליאו מסי חוגג. "אם הוא יעזוב זו לא תהיה דרמה" (La Liga)