רק מעטים, ואולי בשלב הזה אף אחד, מפקפקים ביכולתו של יאן אובלק, שרק משתפר מעונה לעונה באתלטיקו מדריד וממשיך לשמור על יציבותו. בספרד ערכו היום (ראשון) מחקר הנוגע למספר של השוערים המובילים באירופה וגילו משהו שככל הנראה לא יפתיע את רובכם – הסלובני, לפחות מבחינה סטטיסטית, הוא השחקן הטוב ביותר בעולם בין הקורות.

לא מעט הופעות זכורות היו לשוער ששמר הכי הרבה פעמים על רשת נקייה העונה בספרד, כשהאחרונה שבהן הייתה באנפילד מול ליברפול, אז עזר לקבוצתו לנצח 2:3 עם כמה עצירות בלתי נתפסות מול החניכים של יורגן קלופ בדרך לרבע גמר ליגת האלופות. אובלק זכה בארבע העונות האחרונות בתואר ה’זאמורה’ המוענק לשוער ששמר הכי הרבה פעמים על רשת נקייה, והעונה צפויה להיות הפעם החמישית.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
המכשול הכי גדול שלנו: צפו במיטב של אובלק

ועכשיו למספרים. מאז הבכורה שלו באתלטיקו (במרץ 2015) אובלק הוא השוער שנכנע הכי מעט פעמים באירופה, ונכון לכרגע הוא שמר 99 פעמים על רשת נקייה בפרק הזמן הזה, 31 יותר מהמקום השני שבא אחריו סמיר הנדנוביץ’ מאינטר. דויד דה חאה שלישי עם 62 רשתות נקיות בפרק הזמן הזה וטיבו קורטואה ומנואל נוייר חולקים את המקום הרביעי עם 60.

כמו כן, מאז הבכורה של הסלובני במדריד הוא גם במקום הראשון באחוז העצירות עם 79%, כשוויצ’ך שצ’סני במקום השני עם 75.62, ג’אנלואיג’י בופון שלישי עם 75.56 ומארק-אנדרה טר שטגן רביעי עם 74.3. כעת, זה הזמן שלכם להכריע – מי השוער הטוב בעולם?