ברצלונה החליטה לא להמתין להסכמת השחקנים לקיצוץ במשכורות והודיעה הערב (חמישי) שבכוונתה לבצע את הקיצוץ. המועדון הוציא הודעה רשמית בו הוא הודיע על הכוונה, בלי להיכנס לפרטים על גודל הקיצוץ.

לפי ההודעה, המטרה היא למזער את הפגיעה הכלכלית של משבר הקורונה במועדון בעקבות הפסקת הפעילות, שכן לטענת המועדון ישנו “צורך להתאים את ההתחייבויות החוזיות של המועדון למצב הנוכחי”. ההפחתה בחוזים, לפי המועדון, תועבר לרשויות הרלוונטיות בקטלוניה לאחר שכל הצעדים יוסברו לאנשי הצוות ולשחקנים.

בין השאר נמסר בהודעה הרשמית, כי מדובר בהפחתה יחסית בשכר השחקנים, בהתאם למספר הימים בהם הקבוצה לא פעלה, כך שהשכר לא ייפגע לפני כן או לאחר שהעונה תחזור. כמו כן נמסר כי הצעדים שהמועדון ינקוט בהם “יתאימו לחוקי העבודה, בהתאם לעקרון המידתיות ומעל לכל בהתאם להגינות”.

בידיים טובות: הטאפאסים של שוערי הלה ליגה

הערב (חמישי) עוד קודם לכן, ב”ספורט” הספרדי פרסמו שבברצלונה החליטו בכל מקרה לבצע את הורדת השכר של השחקנים וזאת גם ללא הסכמתם, ושהקיצוץ יהיה על חשבון שכר הבסיס. לפי אותו דיווח, הרצון של ראשי המועדון הוא לקזז כ-70% מהשכר של השחקנים כבר מרגע תחילת הסגר במדינה לפני מספר שבועות, אלא שלא בטוח שצמצום משמעותי כזה עולה בקנה אחד עם הודעת המועדון על “מתינות והגינות”. לפי אותו דיווח, בקבוצה דרשו שהקיצוץ יהיה עד סוף המגפה, כשלאחר מכן המשכורות יחזרו לגודלן הטבעי.