פחות מיממה לאחר הזעזוע המקצועי בברצלונה, שנפרדה ממאמנה בשנתיים וחצי האחרונות, ארנסטו ואלוורדה, ומינתה את קיקה סטיין בן ה-61 למאמנה, והעניינים מתחילים לאט לאט להתייצב אצל אלופת ספרד.

קיקה סטיין, שצריך להתרגל למעמדו בתור מאמנה של אחת הקבוצות הכי לחוצות בעולם, כבר התייצב לאימון הבכורה שלו בבארסה, והיום (שלישי) הוא אף הוצג כמאמן הקטאלונים במסיבת עיתונאים חגיגית, בה השתתף גם נשיא המועדון ג’וספ מריה ברתומאו והמנהל המקצועי אריק אבידל.

ברתומאו דיבר ראשון ואמר: “אני רוצה להודות לקיקה על שקיבל את האתגר הזה, בקבוצה כמו בארסה תמיד יש קשיים, אבל גם רגעים מספקים. זה תענוג עבורנו שאתה כאן, אנחנו מכירים את שיטת המשחק של קיקה ומסכימים איתה. אני רוצה להודות גם לוואלוורדה על כל מה שעשה איתנו, אני מודה לו על השנתיים וחצי הללו, בה הוא הפך את כולנו לטובים יותר”.

הנשיא המשיך ואמר: “ידענו שבעת הנוכחית הדינמיקה בקבוצה לא הייתה הכי טובה למרות שהתוצאות היו בסדר, ידענו שצריך לשפר את זה ודיברנו עם ואלוורדה, עשינו את השינוי עכשיו באמצע העונה כי היינו צריכים זריקת מרץ. כעת נקווה להשיג מומנטום מחדש כדי לזכות בליגה, בגביע ובליגת האלופות. דיברנו בחודשים האחרונים עם מאמנים נוספים לגבי העתיד, זאת החובה שלנו”.

אריק אבידל, קיקה סטיין וגו'זפ מריה ברתומאו (רויטרס)אריק אבידל, קיקה סטיין וגו'זפ מריה ברתומאו (רויטרס)

סעיף היציאה של המאמן: “הבוקר נפגשתי עם ואלוורדה, קיקה ואבידל, דיברנו עם השחקנים והם קיבלו את זה בצורה המקצועית ביותר שאפשר, כבר בעונה שעברה לא רצו שוואלוורדה ימשיך אבל סמכתי עליו, היחסים עדיין טובים ואנחנו חברים. צ’אבי? לקיקה יש חוזה עד 2022, אבל יש הבחירות לנשיאות ב-2021 יכולות לגרום לשינוי ולכן יש לו סעיף יציאה מהחוזה”.

קיקה סטיין אמר גם הוא מילים ראשונות כמאמן בארסה: “תמיד היו לי יחסים טובים עם ואלוורדה, אני מעריך את העבודה שהוא עשה ואת הדרך והעקרונות שלו. אני אנסה לדבר איתו כי יש הרבה דברים ממה שהוא עשה שיכולים לעזור לנו. כל אחד מביא את הדרך שלו ואני רוצה להודות לו שהשאיר לי קבוצה שבמקום הראשון בליגה. בחודשים האלה שבהן חיכיתי להזדמנות חשבתי שאקבל קבוצה עם רצף שלילי. אולי להפסד בסופר קאפ היו השלכות, אבל ואלוורדה עשה עבודה נפלאה”.

קיקה סטיין (רויטרס)קיקה סטיין (רויטרס)

הספרדי הוסיף: “דיברתי עם השחקנים, זה היה יוצא מן הכלל, הרעיונות שלי הם מאוד ברורים וקשה לשכנע אותי לפעול נגד דברים שאני בטוח בהם. אני אמות עם הדרך שלי, ברצלונה תמשיך בדרכה ותשתפר כמה שאפשר. המטרה שלי היא לזכות בכל מה שאפשר לזכות, הדרך הכי טובה להשיג ניצחון היא לשחק טוב. בחלומות הכי פרועים שלי לא דמיינתי שאהיה כאן, אתמול התעוררתי ועברתי ליד הפרות בכפר שלי ועכשיו אני כאן מאמן את הקבוצה הטובה בעולם”.

דעתו על ליאו מסי: “נהניתי ב-12-14 השנים האחרונות לצפות בו בטלוויזיה, בכל משחק הוא מציל את הקבוצה וזה מספק לראות את זה. דיברנו, היחסים בינינו יהיו טובים. לא פגשתי מאמנים עם אופי זהה עדיין, אני לא יודע אם הדרך שלי היא הטובה ביותר אבל אני משוכנע לגביה ויכול להבטיח דבר אחד – הקבוצה תשחק היטב”.

קיקה סטיין (רויטרס)קיקה סטיין (רויטרס)
קיקה סטיין (רויטרס)קיקה סטיין (רויטרס)
אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
לא ייאמן כמה זמן לוקח לשופט להתלבש למשחק