שישה כדורי זהב. שישה (!). ליאו מסי עשה היסטוריה הערב (שני) כשזכה בפרס היוקרתי לשנת 2019 והוכתר לטוב בעולם פעם נוספת. הפרעוש הוא כמובן השחקן עם הכי הרבה זכיות אי פעם בכדור הזהב, כאשר הוא כבש 40 שערים או יותר ב-11 השנים האחרונות והפך גם לראשון שמרשית ב-15 עונות רצופות בליגת האלופות. יציבות היא שם המשחק והיא כנראה נתנה לו את התואר על חשבונו של וירג’יל ואן דייק, לו הגיע לא פחות אחרי זכייה בליגת האלופות.

מסי הגיב לאחר הזכייה בכדור הזהב השישי שלו בקריירה: “ערב טוב לכולם. אני רוצה להודות לעיתונאים שבחרו בי. אני מודה לחבריי לקבוצה, לקולגות שלי ולנבחרת שתרמו המון לזכייה שלי. זה באמת מדהים עבורי, אני נזכר בפעם הראשונה שזכיתי לפני 10 שנים ב-2009 כאן בפריס. אני מודה לאשתי ולילדיי שליוו אותי לאורך כל הדרך”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מעל כולם: צפו במסי זוכה בכדור הזהב השישי

עוד הוסיף הפרעוש: “אני רוצה עדיין להשתפר ולהמשיך ליהנות מהכדורגל כל עוד אני יכול, כרגע אני לא חושב על פרישה. אני מרוצה ברמה האישית, אך ברמה הספורטיבית תמיד חשוב לי להשתפר ולהיות טוב יותר. הזכיות האישיות לא משפיעות על התוצאות של הקבוצה. אני נמצא בקבוצה הכי טובה בעולם, אני רוצה להודות לברצלונה, מגיע לכל השחקנים כבוד ענק”. 

ואן דייק: “זו הייתה שנה מדהימה. ליאו מסי על טבעי, זה כדור הזהב השישי שלו וזה חסר תקדים. יש לי המון כבוד אליו, הוא בלתי ניתן להכנעה. אני במקום השני ולצערי יש שחקנים ברמה הזו שאי אפשר להקדים אותם. אני לעולם לא חשבתי שאגיע למעמד הזה ולמיקום הזה. אף פעם לא היה לי קל, הקריירה שלי שונה לחלוטין מזו של מסי. לעולם לא ויתרתי על החלומות שלי ועבדתי קשה כדי להגיע לאן שהגעתי ואני גאה בעצמי”.

וירג'יל ואן דייק וזוגתו בטקס כדור הזהב (רויטרס)וירג'יל ואן דייק וזוגתו בטקס כדור הזהב (רויטרס)

הזכייה של דה ליכט ודור העתיד של הולנד: “אני שמח מאוד שהעפלנו ליורו, אנחנו נראים טוב. הולך להיות מעניין הקיץ הזה, לא יודע אם אזכה בשנה הבאה בכדור הזהב אבל זה כבוד גדול להיות פה”.

מתייס דה ליכט ברגע הזכייה (רויטרס)מתייס דה ליכט ברגע הזכייה (רויטרס)