זה לא סוד שהשידוך של קשר נבחרת צ’ילה, ארתורו וידאל, עם ברצלונה, הוא בינתיים לא הצלחה גדולה. הקשר, שהגיע לקבוצה אחרי שנים טובות בבאיירן מינכן, אך לאחר פציעה, היה בטוח שייכנס למשבצת של פאוליניו אחרי שזה חזר לסין.

וידאל היה משוכנע שיהיה חלק חשוב במערך וברוטציה של ארנסטו ואלוורדה, במיוחד כשהמאמן דגל במערך של ארבעה קשרים בעונה שעברה, אך דווקא השנה המאמן נוטש לעתים קרובות את השיטה הזו ומשתמש יותר באוסמן דמבלה במערך של 4:3:3.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שער ענק של מסי לא הספיק לבארסה בולנסיה

הצ’יליאני שותף בשישה משחקים מתוך השמונה ששוחקו עד כה בליגה, כאשר רק בשניים מהם פתח בהרכב, ובמצטבר השלים 164 דקות משחק בליגה בלבד. מעט מדי עבור מי שמשוכנע שמקומו בהרכב הפותח, בעוד ואלוורדה בוחר לתת יותר קרדיט לארתור הברזילאי.

בהמשך לכך, וידאל נחת במיאמי עם נבחרתו ובראיון לתקשורת עם נחיתתו אמר: “הייתי קצת מוטרד במשחקים האחרונים”. קשר נבחרת צ’ילה נשאל האם ניסה להעביר מסר כשהעלה לחשבון האינסטגרם שלו אימוג’י כועס לאחר המשחק מול טוטנהאם וענה: “אלו ספקולוציות בלבד. יש דברים שהם אישיים, בדיחות. כשיש לי משהו להגיד, אני אומר אותו בפנים”.

ארנסטו ואלוורדה (רויטרס)ארנסטו ואלוורדה (רויטרס)

“זה ברור שלא תהיה שמח אם לא תשחק”, הוסיף וידאל. “אני שחקן שתמיד נלחם. הייתי בקבוצות הכי טובות בעולם, זכיתי בהכל ואני רוצה להמשיך לזכות בהכל עם ברצלונה. התאוששתי מהפציעה, יש לנו עכשיו כמה משחקים מעניינים ונראה מי ישחק”.

במקביל, ואלוורדה מחפש מגן שמאלי לקבוצה. אחרי עזיבתו לאברטון של לוקה דין, אשר מילא את תפקיד המגן השמאלי המחליף, בקבוצה נותרו ללא גיבוי ראוי לג’ורדי אלבה. ב”מונדו דפורטיבו” הספרדי דווח כי מגנה השמאלי הצרפתי של ליון, פרלאנד מנדי בן ה-23, הוא המועמד המוביל על אריק אבידל, מנהלה המקצועי של הקטאלונים.

פרלאנד מנדי (רויטרס)פרלאנד מנדי (רויטרס)

בדיווח אחר באותו עיתון, מצוין כי לברצלונה מספר מועמדים נוספים לאיוש העמדה, שחקנים ספרדים אשר מכירים טוב יותר את הליגה. השם המעניין ביותר הוא חוסה גאיה, שחווה פתיחת עונה מוצלחת באופן אישי בוולנסיה ואף זומן לסגל הנבחרת הספרדית לקראת המשחקים הקרובים. השמות הנוספים שהוזכרו הם של אלברטו מורנו מליברפול ושל חואן ברנאט מפאריס סן-ז’רמן, שרכישתו נחשבת למורכבת ביותר מבין האופציות.

באלופת ספרד לא נחים וממשיכים לחשוב על חיזוק נוסף למרכז ההגנה. השם החם ביותר במועדון הקטאלוני הוא של בלם אייאקס, מתיאס דה ליכט. הבלם בן ה-19 כבר תקופה רצינית נמצא על הכוונת של הצוות המקצועי, כשגם חברו לקבוצה, פרנקי דה יונג, הוזכר בהקשר של המועדון, אך בספרד מדווחים שהבלם הוא היעד הראשי מבין השניים.

מתיאס דה ליכט (רויטרס)מתיאס דה ליכט (רויטרס)