“חוסה אנטוניו רייס נהג במהירות של 187 קמ”ש לפחות כאשר צמיג רכבו התפוצץ והוביל לתאונה בה הוא איבד את חייו ב-1.6.2019”, כך מדווח ברשת קדנה סר הספרדי, החושפת פרטים על התאונה הטראגית של קשר ריאל מדריד, אתלטיקו, סביליה וארסנל בעבר, עשרה חודשים לאחר מותו. מדובר בפרטים אשר הוצאו מתוך דו”ח התאונה שהושג על ידי חוקרי התנועה במשטרה המקומית. 

“הצמיג השמאלי אחורי ברכבו של רייס התפוצץ בכביש המהיר A376 בזמן שעבר את מחלף אלקלה דה גוואדריה, בדרכו לאוטררה, המקום בו נולד. זה גרם לו לרדת מהכביש, לאבד שליטה על הרכב והוליד את התאונה הקשה”, נכתב בדיווח של רשת סר שם חשפו בנוסף: “אותו צמיג שמאלי אחורי הוחלף באחד חדש רק כמה ימים לפני כן על ידי בן דודו של רייס”.

חוסה אנטוניו רייס (רויטרס)חוסה אנטוניו רייס (רויטרס)

יחד עם זאת, לא מצוין מי מביניהם הוא זה אשר החליף את הצמיג, שכן שניים מבני דודיו היו מעורבים בתאונה עצמה. ג’ונתן, אחד מבני דודיו של רייס, נהרג בעוד בן דודו השני, חואן מנואל, נפצע בצורה קשה מאוד עם כוויות שכיסו יותר מ-60% מגופו. 

רייס נהרג כאשר הוא בן 35 בלבד ועוד היה שחקן פעיל באותם הימים במדי אקסטרמדורה, איתה הצליח לשרוד בליגה השנייה. הוא היה הכדורגלן הצעיר ביותר שזכה לשחק בקבוצה הבוגרת של סביליה ורשם את הופעת הבכורה שלו בגיל 16. בעונת 2003/4 עבר לארסנל שם זכה באליפות, בגביע ובמגן הקהילה והפך לספרדי הראשון שזוכה באליפות באנגליה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
רביעייה לרייס! ריאל מדריד אלופת הפרומיסס

לאחר מכן עבר לשחק במדי ריאל מדריד וגם במדיה זכה באליפות. הוא המשיך משם לאתלטיקו מדריד ובנפיקה עד אשר חזר לסביליה וזכה איתה בליגה האירופית במשך שלוש שנים ברציפות. בנו משחק במחלקת הנוער של ריאל מדריד ונלקח תחת חסותו של נשיא המועדון, פלורנטינו פרס.