נכון לכרגע כשהליגות באירופה נעצרו, הקבוצות הגדולות ביבשת כבר חושבות על העונה הבאה, ואין זה סוד ששניים מהשמות העיקריים שעלו בתקופה האחרונה בהקשר של ברצלונה הם אלו של ניימאר ולאוטרו מרטינס, אולם לנוכח הנסיבות עושה רושם כי רק אחד מהם יוכל בסופו של דבר להצטרף לקטאלונים בעקבות המצב בשוק ההעברות. בספרד ערכו השוואה של היתרונות והחסרונות של כוכבי פאריס סן ז’רמן ואינטר.

ניימאר

יתרונות: חבר קרוב של ליאו מסי ולואיס סוארס – השניים הרכיבו את שלישיית MSN הקטלנית שזכתה בכל תואר אפשרי ביבשת וסיפקה תיאום אדיר. בנוסף, הברזילאי היה מכריע לא מעט משחקים בתקופתו בספרד וברמה הכלכלית יהווה מקור הכנסה אדיר בכל הקשור למוצריו וחולצותיו. יש לו יכולת לכבוש, קסם במגרש וניצוץ שבהחלט רוצים לראות שוב בקאמפ נואו.  

לואיס סוארס, ליאו מסי וניימאר (רויטרס)לואיס סוארס, ליאו מסי וניימאר (רויטרס)

חסרונות: הוא כבר בן 28, ואולי מדובר בגיל האידאלי לכדורגלן, אבל בתקופה הזאת השחקנים הצעירים יותר הם אלו שבאים עם יותר רצון להוכיח ואף מממשים את הפוטנציאל שלהם בגיל יותר מוקדם. יהיו לו פחות שנים ממקבילו בנראזורי ברמות הגבוהות, ולא בטוח שכל האוהדים ביציעי הקאמפ נואו סולחים לו על העזיבה הפתאומית ב-2017. בנוסף, ברמה הכלכלית זה יקשה על הקבוצה להביאו ואסור לשכוח שאם הוא יגיע ואנטואן גריזמן לא יעזוב – העניינים עלולים להגיע לפיצוץ. עוד צוין כי ניימאר הרבה להיפצע בשנים האחרונות ולא תמיד הוא מתמקד ב-100 אחוז בספורט.

לאוטרו

יתרונות: הארגנטינאי בן ה-22 יהיה פרצוף חדש ומרענן, הוא צעיר, ובדומה לניימאר יש לו את ה”אישור” ממסי וסוארס שאוהבים אותו. את האחרון הוא אף עשוי לרשת בחוד האלופה ביום מן הימים, ויש לו רצון עז להוכיח. מדובר בסקורר מלידה, אחד ש”צד” כדורים ברחבה, והוא קילר שאמור להתאקלם מהר אצל הקטאלונים. עבור רבים הוא מה שהקבוצה צריכה ולא הברזילאי. 

לאוטרו מרטינס וסוארס מתחבקים (רויטרס)לאוטרו מרטינס וסוארס מתחבקים (רויטרס)

חסרונות: חוסר ניסיון – הוא אמנם הצליח באיטליה, אבל בספרד הכדורגל שונה, ובמיוחד בברצלונה, עם כל הכבוד לאינטר. ברמה הכלכלית הבעייתיות בהבאתו זהה פחות או יותר לזו שיש עם ניימאר – המחיר שלו גבוה והאיטלקים לא מוכנים להתגמש בעסקה שצפויה לעלות מעל מאה מיליון אירו. יכול להיות שעם המצב בעקבות נגיף הקורונה המחיר מעט יירד. בעיה נוספת היא שנכון לכרגע אם הוא יגיע סוארס עדיין צפוי להיות החלוץ הפותח, וזו תהיה השקעה ענקית עבור בארסה עבור מי שלפחות את צעדיו הראשונים יעשה על הספסל. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלתי נשכח: ה-2:6 של בארסה על ריאל מדריד