בזמן שארגון הבריאות העולמי הודיע שמוקד הקורונה עבר לדרום אמריקה, רוב מדינות אירופה נמצאות בשלבי התאוששות מהמגפה שהכתה בהן וגם הספורט לאט-לאט חוזר לפעילות. בשבוע הבא יחזור הכדורגל הישראלי, אבל יש כאלה שכבר הספיקו ועוד יספיקו להקדים אותנו.

הרגע שסימן את חזרת הספורט התרחש כמובן לפני שבוע, כשהבונדסליגה חזרה בקול תרועה רמה, אך היא לא הייתה הראשונה. לפניה חזרה ליגה אחת זניחה במיוחד, הליגה של איי פארו, וכמובן הייתה ליגה אחת ששוחקה לכל אורכה של התקופה, הליגה של בלארוס.

כעת עוד ועוד ליגות מתחילות לחזור. באמצע השבוע החולף הייתה זו הליגה של אסטוניה שהצטרפה למעגל המשחקים, והיום (שבת) הסכר ממש נפרץ עם עוד שלוש מדינות בהן הכדורגל חזר.

בצ’כיה חזרה הליגה הבכירה עם משחק השלמה בו אירחה טפליצה את סלובן ליברץ, המשחק הראשון בליגה הצ’כית מאז 9 במרץ, שהסתיים ב-0:2 מפתיע למארחת. באמצע השבוע הקרוב ייערך מחזור מלא ראשון, בהשתתפות 16 קבוצות הליגה. בארמניה, שם לא שיחקו מאז 8 במרץ, חזרה הליגה עם שני משחקים, כשהמחזור יושלם ביומיים הקרובים.

בהונגריה הליגה חזרה עם משחק השלמה, כאשר מוליכת הטבלה פרנצווארוש אירחה את דברצן ויצאה עם 1:2 שסייע לה להגדיל את הפער בצמרת ל-6 נקודות. באמצע השבוע ייערך משחק השלמה נוסף ובסוף השבוע הבא כל קבוצות הליגה יחזרו לשגרה. במקביל, נערך היום בהונגריה המשחק הראשון בשני חצאי גמר הגביע ושני המשחקים הסתיימו בתוצאות תיקו, כך שההכרעה תעבור למשחקי הגומלין.

עוד בהמשך השבוע הקרוב, לפני שהכדורגל הישראלי חזור בשבת, יצטרפו למעגל המשחקים גם הכדורגל הפולני עם שני משחקי רבע גמר גביע בימי שלישי ורביעי, הליגה הדנית עם משחק השלמה שייערך בחמישי ומחזור שלם שייחל ביום שישי, וכן הליגה הסרבית שתחזור גם היא בשישי עם שלושה משחקים כחלק ממחזור סוף השבוע.

בשבת, היום בו יחזור הכדורגל בישראל, גם בליטא, מונטנגרו, אוקראינה וקרואטיה (גביע) יחזרו לשחק כדורגל.