המסקנה הגדולה של המשחק – השחקנים צריכים להתחמם יותר. אחרי שגברה עליה במסגרת ליגת ווינר סל, הפועל חולון נסעה דרומה והתארחה הערב (שבת) אצל הפועל באר שבע באולם הקונכייה, במסגרת שמינית גמר גביע המדינה. הסגולים-צהובים ניצחו 90:103 בתום מותחן וייפגשו את עירוני נהריה בשלב הבא.

המשחק עצמו נפתח באיחור של 13 דקות, לאחר ששעון ה-24 באחד הסלים לא עבד. הקבוצה הביתית הציעה שעון חלופי שהונח על הפרקט. בהתחלה זה הספיק, אך השופטים נתקלו בקשיים ועצרו את ההתמודדות בפעם השנייה. לאחר עיכוב של 35 דקות וללא הצגת נקודות ועבירות אישיות על לוח התוצאות, המשחק המשיך.

שעון ה-24 החלופי על הפרקט (מרטין גוטדאמק)שעון ה-24 החלופי על הפרקט (מרטין גוטדאמק)
צוות המזכירות מנסה לתקן את שעון ה-24 (מרטין גוטדאמק)צוות המזכירות מנסה לתקן את שעון ה-24 (מרטין גוטדאמק)
צוות השיפוט בהתייעצות מול המזכירות (מרטין גוטדאמק)צוות השיפוט בהתייעצות מול המזכירות (מרטין גוטדאמק)
לוח התוצאות התקול (מרטין גוטדאמק)לוח התוצאות התקול (מרטין גוטדאמק)
שרון דרוקר, רמי הדר וצוות השיפוט (מרטין גוטדאמק)שרון דרוקר, רמי הדר וצוות השיפוט (מרטין גוטדאמק)
שעון ה-24 התקול (מרטין גוטדאמק)שעון ה-24 התקול (מרטין גוטדאמק)

המחצית הראשונה של ההתמודדות התאפיינה בצליפות מפלצתיות מחוץ לקשת, עם אחוזים מטורפים (בשלב מסוים חולון הייתה עם 9 מ-10). כשמרקוס פוסטר הנהדר (29 נקודות, 4 אסיסטים ו-4 ריבאונדים), טרוי קאופיין (19) וריצ’ארד הוואל (17) הובילו את חולוניה ליתרון 8 עם סיום החצי הראשון. כמו כן, אחרי עבירה טכנית ועבירה בלתי ספורטיבית, לטאביוס וויליאמס הורחק עוד ברבע הראשון.

ברבע השלישי, טי.ג’יי וויליאמס (משחק התקפי מפלצתי של 36 נק’, 9 אס’ ו-7 ריב’) הריץ את הבאר שבעים לריצת 3:11 והשיב את התקווה לקהל האדום. ברבע המכריע, הדרומיים כבר הורידו את ההפרש עד לנקודת יתרון בודדה לאורחת, אולם פה זה נגמר. הוואל ופוסטר עבדו מצוין הגנתית והתקפית, הגדילו שוב את ההפרש והיו חתומים על הניצחון עבור שרון דרוקר וחבורתו, שרשמו את ניצחונם הרביעי ברציפות בכל המסגרות.

טי.ג'יי וויליאמס מתחבק עם מרקוס פוסטר. משחק אדיר לשניהם (מרטין גוטדאמק)טי.ג'יי וויליאמס מתחבק עם מרקוס פוסטר. משחק אדיר לשניהם (מרטין גוטדאמק)
בן אייזנהרדט וספנסר וייס מאוכזבים (מרטין גוטדאמק)בן אייזנהרדט וספנסר וייס מאוכזבים (מרטין גוטדאמק)

קלעו להפועל חולון: מרקוס פוסטר 29 נקודות, טרוי קאופיין 19 נק’, 8 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, ריצ’ארד הוואל 17 נק’ ו-7 ריב’, טי.ג’יי קליין ומלקאי ריצ'ארדסון 13 כ”א, לטאביוס וויליאמס 6, יוגב אוחיון וגיא פניני 3 כ”א.

קלעו להפועל באר שבע: טי.ג’יי וויליאמס 36 נקודות, 9 אסיסטים ו-7 ריבאונדים, דשון באטלר 21 (5 מ-6 מהשלוש), סטיב זאק 13 נק’ ו-8 ריב’, ג’ון פטרוסלי 8, עמית זיס 7, ספנסר וייס 3 ובן אייזנהרדט 2.

אוהדי הפועל חולון (מרטין גוטדאמק)אוהדי הפועל חולון (מרטין גוטדאמק)

רבע ראשון: 21:31 להפועל חולון

חמישיית הפועל באר שבע: עמית זיס, ג’ון פטרוסלי, טי.ג’יי וויליאמס, ספנסר וייס וסטיב זאק.

רמי הדר (מרטין גוטדאמק)רמי הדר (מרטין גוטדאמק)

חמישיית הפועל חולון: מרקוס פוסטר, עמית שימחון, טי.ג’יי קליין, טרוי קאופיין ולטאביוס וויליאמס.

שרון דרוקר (מרטין גוטדאמק)שרון דרוקר (מרטין גוטדאמק)

טי.ג’יי וויליאמס פתח את ההתמודדות עם ג’אמפ שוט מדויק, כשמרקוס פוסטר התחיל את המדד שלו עם נקודה אחת מהקו בצד השני. צליפה מדויקת של טי.ג’יי קליין העבירה את ההובלה לחולוניה. פוסטר הלוהט דייק בעצמו מחוץ לקשת (6 נקודות עד כה) והעלה את הסגולים-צהובים ל-6:14. קצב השלשות נמשך, כשספנסר וייס הפציץ שלוש נקודות לאדומים. וויליאמס חטף כדור, יצא למתפרצת מהירה וצימק את ההפרש ל-3. מהלך פיק אנד רול מבריק הסתיים עם דאנק מפלצתי של זאק. פוסטר לא זכה לשמירה בפינה הימנית וקלע שלשה שלישית. אחרי עבירה טכנית ועבירה בלתי ספורטיבית, לטאביוס וויליאמס הורחק. וויליאמס הבאר שבעי העלה את מאזנו ל-10 נקודות, כשמהצד השני קליין סיים מתפרצת חולונית. עם הבאזר, טרוי קאופיין דפק שלשה מטווח NBA וסיים את הרבע ביתרון 10 עבור קבוצתו.

סטיב זאק מנצח בג'אמפ בול (מרטין גוטדאמק)סטיב זאק מנצח בג'אמפ בול (מרטין גוטדאמק)
סטיב זאק מול לטאביוס וויליאמס (מרטין גוטדאמק)סטיב זאק מול לטאביוס וויליאמס (מרטין גוטדאמק)
לטאביוס וויליאמס זורק (מרטין גוטדאמק)לטאביוס וויליאמס זורק (מרטין גוטדאמק)

רבע שני: 48:56 להפועל חולון

גיא פניני נכנס למשחק ופתח את הרבע השני עם שלשה אופיינית מהפינה הימנית. מנגד, דשון באטלר צלף שלוש (!) שלשות רצופות עבור הבאר שבעים. מלקאי ריצ'ארדסון נכנס לטבעת קלע וסחט עבירה, אך החטיא את זריקת העונשין.  וויליאמס רקד על הפרקט, סובב את שומרו וסיים עם צעד וחצי קל. תרגיל קבוצתי נפלא של האדומים נגמר בשתי נקודות (6 מ-6 לשדה ברבע הזה) של באטלר, כשבצד השני קאופיין תפר שלשה נוספת. לא ייאמן, גם ריצ’ארדסון קלע לשלוש והעלה את מאזנם חולוניה ל-9 מ-10. קצב השלשות ההזוי נמשך כשבאטלר שוב צלף. פוסטר קלע לייאפ והעלה את האורחת ליתרון דו ספרתי, כשבאטלר ביצע פעולה דומה בצד השני וקבע 56:47.

טרוי קאופיין עם הכדור (מרטין גוטדאמק)טרוי קאופיין עם הכדור (מרטין גוטדאמק)
טי.ג'יי וויליאמס עם הכדור (מרטין גוטדאמק)טי.ג'יי וויליאמס עם הכדור (מרטין גוטדאמק)
טרוי קאופיין עם הכדור (מרטין גוטדאמק)טרוי קאופיין עם הכדור (מרטין גוטדאמק)

רבע שלישי: 70:75 להפועל חולון

המחצית השנייה נפתחה עם נקודה מהעונשין מצידו של פוסטר, כשזאק נתן לייאפ קליל עבור הבאר שבעים. וויליאמס (כבר עם 19 נקודות) צימק את ההפרש ל-7 בלבד. חולוניה, התקפה אחר התקפה, לא עברה את החצי תוך 8 שניות והעבירה את הכדור ליריבה במתנה. וויליאמס המשיך בתנופה האדירה שלו, קלע בצעד וחצי, סחט עבירה והשלים מהלך של 3 נקודות, 56:59 לחולון עם ריצת 3:11 של המארחים. ריצ’ארד הוואל העיף לאוויר את פוסטר לאליי-אופ מענג לעיניים. שלשה ראשונה לזיס (וראשונה בחצי השני), ב”ש במינוס 4. זאק איבד, פוסטר המהיר עקץ וסיים מתפרצת עם 2 נקודות קלות, בסופה רמי הדר לקח פסק זמן. וויליאמס בלתי ניתן לעצירה ולא משנה מי שומר עליו – הוא קולע, 4 הפרש לחולוניה. ג’ון פטרוסלי צלך מחוץ לקשת, בתום מהלך קבוצתי טוב של המארחים. קאופיין דייק בג’אמפ שוט מצוין והוריד את הצהובים ביתרון 5 לרבע האחרון.

גיא פניני עם הכדור (מרטין גוטדאמק)גיא פניני עם הכדור (מרטין גוטדאמק)
סטיב זאק מטביע (מרטין גוטדאמק)סטיב זאק מטביע (מרטין גוטדאמק)
מלקאי ריצ'ארדסון זורק שלשה (מרטין גוטדאמק)מלקאי ריצ'ארדסון זורק שלשה (מרטין גוטדאמק)

רבע רביעי: 90:103 להפועל חולון

וויליאמס והוואל התחילו את הרבע המכריע עם נקודה מהקו כל אחד. פטרוסלי קלע שלשה חשובה, כשזאק הכניס עוד נקודה מהעונשין – ההפרש נקודה בלבד לחולון. הוואל, בחצי מרחק הגדיל את ההובלה עבור הסגולים-צהובים, עם 5 נקודות רצופות. עוד פעם באר שבע הצליחה לחזור ל-2 הפרש, אבל פוסטר יצא למתפרצת ודפק דאנק מפלצתי. הקצב הטוב המשיך, כשבאטלר צלף מחוץ לקשת. וויליאמס (32 נק’ עד עכשיו) שוב היה הקלע של באר שבע, כשמנגד פוסטר לא ספר את זאק בתוך הבקבוק והוסיף עוד 3 נקודות (אחרי זריקה מהקו). הוואל, במלוא עוצמתו, נכנס בעוצמה בתוך הצבע, קלע שתיים והוסיף עוד אחד מהעונשין. עושה הרושם שהאדומים איבדו את האמונה, איפשרו לאורחים לרוץ, כשקליין השיב את היתרון לדו ספרתי. קאופיין העלה את חולוניה ל-100 נקודות. 

סטיב זאק עם הכדור, מלקאי ריצ'ארדסון שומר עליו (מרטין גוטדאמק)סטיב זאק עם הכדור, מלקאי ריצ'ארדסון שומר עליו (מרטין גוטדאמק)
מלקאי ריצ'ארדסון מוסר (מרטין גוטדאמק)מלקאי ריצ'ארדסון מוסר (מרטין גוטדאמק)
ג'ון פטרוסלי עם הכדור (מרטין גוטדאמק)ג'ון פטרוסלי עם הכדור (מרטין גוטדאמק)