בהפועל תל אביב לא מתכוונים להעביר לסדר היום כל כך בקלות את ה-83:76 למכבי אשדוד אמש (שני), שהיה ההפסד השלישי ברציפות מפתיחת העונה, אחת מפתיחות העונה הכי גרועות של המועדון אי פעם. נראה כרגע שאף אחד בקבוצה לא חסין.

"חד משמעית זה משחק שהיה צריך לנצח קל", אמר גורם במועדון. "עכשיו נשב, נחשוב על הכל ונחליט, כרגע אנחנו הולכים לחשוב", אמר גורם נוסף בקבוצה. " ההלם מההפסד. "זה לא מקובל עלינו הפסד כזה, אנחנו לא מתכוונים להחליק את זה". אנשי הקבוצה נראו עצבניים מאוד לאחר המשחק והתכנסו לאסיפה בהולה כדי לדון בהשלכות ההפסד.

כעת אצל האדומים ינסו להביא חיזוק לקבוצה ולוותר על אחד הזרים, ככל הנראה על חשבונו של מלקולם גריפין שלא מרשים מתחילת העונה, אבל גם מארק ליונס ודסי רודריגס לא מצליחים לספק את הסחורה, כאשר האחרון גם עשוי לעזוב בהקדם כך נודע ל-ONE. "ליונס של 2019 פשוט לא מתאים, גריפין זה גריפין, ככה אי אפשר לנצח משחקים", אמרו בסביבת האדומים. במועדון יילכו ככל הנראה על שחקן שנחתך מהסגלים הסופיים של קבוצות ה-NBA כאשר כבר עכשיו יש כמה שמות שעלו לאוויר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל ת"א שוב מפסידה, הפעם 76:83 לאשדוד

אפילו המאמן אריאל בית הלחמי, שאחרי המחזור הקודם מעמדו לא היה בסכנה והוא קיבל גב, ספג המון אש בגלל ההפסד. "אשדוד שיחקו עם שני זרים, קלעו באחוזים איומים מהקו ועדיין ניצחו אותנו, איך קורה דבר כזה. הקבוצה פשוט מביכה, הפסד לאשדוד זה נורה אדומה. את ההפסדים להפועל ירושלים ולהפועל חולון היה אפשר להבין, את זה ממש לא". מעמדו של המאמן עדיין לא על הפרק לפי שעה, אבל שעון החול שלו הולך ואוזל והוא יהיה חייב ניצחון בהקדם כדי להרגיע את גזרתו.

מנגד, בקבוצה מעיר הנמל מהללים את ליאור אליהו שרשם משחק פשוט אדיר עם 22 נקודות, 7 כדורים חוזרים ו-7 אסיסטים. "הוא הזכיר את הימים היפים שלו, כשהיה בשיא הקריירה. היה ברור שבראד רק צריך לדעת איך להשתמש בו ואז נקצור איתו את הפירות. כשהוא מרוכז, הוא עדיין אחד הישראלים הכי דומיננטיים בליגה הזו".

תומר גינת, פורוורד הקבוצה, צייץ לאחר המשחק: “אף אחד מאיתנו לא ציפה לזה. כולנו, ללא תירוצים, צריכים להיות טובים יותר. אנחנו ביחד ונצא מזה חזקים וכמו גדולים. דווקא עכשיו - יאללה הפועל”.