בליגה הלאומית נערכים לקראת ישיבת מנהלת איגוד הכדורסל מחר (שני) ול-ONE נודע היום לראשונה כי התכנון הוא שלא יהיו יורדות העונה לליגה הארצית, כאשר הרצון הוא שיהיו שתי עולות לליגת ווינר סל, שממנה לא יהיו יורדות.

ההחלטה תלויה גם בישיבת דיקרטוריון מנהלת ליגת ווינר סל שתתכנס בשעות הקרובות ותחליט על הצעדים שלה – האם היא מסיימת את העונה, או מחכה להתפתחויות בנוגע למלחמה בהתפשטות הקורונה? בכל מקרה, בלאומית יודעים כי המצב הנתון הוא לא אידיאלי ורבים נפגעים ממנו.

ראקים באקלס מול לייסדריוס דאן (צילום: אלעד נבו)ראקים באקלס מול לייסדריוס דאן (צילום: אלעד נבו)

גורם בכיר בליגה אמר ל-ONE: “נקודת המוצא שלא יהיה ניתן לחזור לפני מאי. אם תוך שבועיים לא יחזרו לשחק, הזרים לא ישארו פה. יש קבוצה אחת בליגות הבכירות שהזרים שלה לא מערימים קשיים? יש גם קשיים משפטיים, כל החלטה חייבת להיות עקרונית - ביטול העונה או קבלת התוצאות. אין באמצע. זה לא יעמוד במבחן בית המשפט”.

עוד הוסיף: “בעלי הקבוצות מפסידים מלא כסף. עדיף לשחרר את הזרים ובמילא רובם רוצים לעזוב, לצמצם נזקים. אצלנו בליגה למשל, חוץ מהפועל עפולה, כולם די מבינים שנגמרה העונה, בדרך זו או אחרת. כל הקבוצות שיתפו שהזרים מבקשים לחזור למולדתם”.

ההפסד הכספי הצפוי: “כולם יפסידו כסף, להערכתי מאה מיליון שקל יפסידו שתי הליגות יחד. 70 מיליון שקל ליגת ווינר סל ו-30 מיליון שקל הלאומית. בגלל זה הפגישות הערב עם שרת התרבות והספורט מירי רגב ועם מנכ”ל משרד יוסי שרעבי”.

אגב, אם אכן דירקטוריון מנהלת ליגת ווינר סל יכריז על סיום העונה כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אז גם בליגה הלאומית צפוי מהלך דומה ומי שיכולות להרוויח מהמצב הן בני הרצליה שמוליכה את המחזור לפני הקפאת הליגה והפועל חיפה הצמודה לה עם מאזן דומה של 7:15, כאשר השאיפה של אנשי הלאומית היא שיהיו שתי עולות והקפאה של היורדות מליגת ווינר סל.

איגוד הכדורסל מסר בתגובה לידיעה: “מחר תתקיים ישיבת הנהלה לקבלת החלטות בנוגע לכל הליגות. באיגוד הכדורסל יש כ-250 ליגות”.