תחושות שמחה אצל מכבי ראשון לציון לאחר הניצחון 85:94 על הפועל תל אביב אמש (שבת). לאחר שהסתיים המשחק, ניכר כי אנשי המועדון נראו שמחים ומשוחררים. בקבוצה התמוגגו ממשחק הלחימה אותו הציגו שחקני הקבוצה בדרך לניצחון מאוד משכנע על חשבונם של האדומים. עם זאת, לא אהבו את ההגנה שהציגה במחצית הראשונה שכן היא אפשרה 52 נקודות, אולם המחצית השנייה כמובן הייתה אופרה אחרת שכן חניכיו של גיא גודס הגבילו את אלו של אריאל בית הלחמי ל-33 נקודות.

במחצית הראשונה ראשל”צ הצליחה להישאר קרובה להפועל ת”א, אך במידה רבה האירוע אשר אותת יותר מכל אולי על העתיד להתרחש היה הדרך בה הסתיימה המחצית, כשעל שעון המשחק נותרה קצת יותר משנייה, גודס ביקש מאדם אריאל להפריע להכנסת הכדור של האדומים. המהלך התברר כבינגו, שכן ג'יימס קלי הצליח לחטוף את הכדור ולמסור אותו בזמן לאריאל שלא התבלבל וקלע שלשה כדי לסגור את המחצית הראשונה בפיגור מינימלי של שלוש נקודות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בית הלחמי: "חייבים להישאר ביחד"

לאחר שקיבלו חזרה את דריל מונרו רק לפני מספר ימים במשחק נגד הפועל ירושלים, מי שחזר הפעם לסגל של הכתומים היה פרדריק בורדיון. השניים סיפקו משחק הקרבה עם 33 ו-27 נק’ דקות בהתאמה. המפגש הקודם בין סגנית האלופה להפועל ת”א התאפיין בשליטה כמעט מוחלטת של האדומים במחצית הראשונה אבל קאמבק אדיר בניצוחו של אדם אריאל קבע ניצחון עם הבאזר, הפעם כאמור ראשון לא נזקקה לקאמבק הירואי וידעה לנצח את המשחק הרבה לפני הבאזר.

גיא גודס התייחס למחצית הראשונה: "במחצית אמרתי לשחקנים שעם ספיגת 52 נקודות, 14/18 לשתיים, 56% מהשלוש, אנחנו לא נצליח לנצח משחק אחד עד סוף העונה, צריכים לחזור לבסיס כמו שעשינו עד עכשיו, בהגנה לשמור חזק ולהיות אגרסיביים ואני שמח שהחבר’ה הבינו. רבע שלישי התחלנו לשחק הגנה הרבה יותר אגרסיבית, נגענו בכדורים חטפנו, קלעו 11 נקודות ו-33 בכל החצי השני, אם הם היו קולעים 33 או 36 בחצי הראשון אז היה נגמר אפילו יותר, אבל הלחם והחמאה שלנו זה ההגנה, אנחנו צריכים להבין זאת, זה גם משחק שלישי השבוע הזה, זה לא פשוט, חלקם היו מאוד עייפים אבל נתן לנו הרבה כוח מונרו עם משחק חבל על הזמן, פרד נתן לנו עוד כוח, אלו שני שחקנים שעוזרים לנו לנצח משחקים".

לנזל סמית' נשמר על ידי נועם דוברת ודריל מונרו (שחר גרוס)לנזל סמית' נשמר על ידי נועם דוברת ודריל מונרו (שחר גרוס)

עד כמה מונרו היה חסר: "קודם כל השכל והבנת המשחק, השליטה בקבוצה זה דברים שהשתוקקנו לזה כבר הרבה זמן, עד אז היינו תלויים המון ביכולת אישית ושלשות וזה לא הספיק לנו. אם זה נהריה שהמשחק היה בידיים שלנו ונתנו אותו וגם ירושלים ברבע האחרון שנפלנו מהרגליים כבר ולא יכולנו לייצר שום דבר. אבל מונרו עם המון יכולת וניסיון אוסף את הקבוצה סביבו וגם השחקנים השתוקקו מאוד לחזרה שלו כי זה סוג של מנהל משחק בעמדת הפאוור פורוורד, שמגיע ויודע איפה להעיף את הכדורים ויודע איפה לאסוף אותם וביחד לתת את המילה הטובה אז מגיע לו המון קרדיט".

חשיבות השלשה של אדם אריאל: "יכול להיות שזה שינה ונתן איזשהו זיק של רצון מסוים, אבל אמרתי על הזריקה ‘אוקיי, זו זריקה מצוינת, נתן לנו שלוש נקודות, אבל תכל’ס כמו שאמרתי מקודם אם נקבל פה 52 הזריקות האלו לא יעזרו לנו כי אנחנו לא ננצח משחקים’. את הסל הזה התחלתי עם אדם גם ברבע השלישי שעד אז הגנתית הוא היה קצת מבולבל, ברבע שלישי עשינו את השינוי, שינוי מנטליות, שינוי אגרסיביות, וזה מה שהביא לנו ניצחון. הייתה לנו ריצה טובה, עשינו כמה עצירות טובות, כמה סלים קלים. הפועל איבדו כדורים וניצלנו את זה, ומשם היה סוג של פינג פונג, הם חזרו למשחק, עשינו עוד ריצה מסוימת ולנו היה יותר כוח”.      

אדם אריאל (נעם מורנו)אדם אריאל (נעם מורנו)

ההבדל בין שתי המחציות אמר אלכס המילטון: "על זה דיברנו בחדר ההלבשה, להגביל אותם למספר נמוך בהגנה, עשינו את אותו הדבר כששיחקנו אצלם בבית, הם התחילו את המשחק חמים והתקשינו לעצור אותם אבל שמנו על כך את הדגש בתחילת המחצית השנייה והוצאנו לפועל”.

ההופעה של דריל מונרו: "הייתה אדירה, לחזור ככה מפציעה, זה נהדר לקבל אותו בחזרה במיוחד הנוכחות שלו בפוסט שהוא יכול לשחק עם הגב לסל ולייצר לאחרים. ג'יימס קלי עשה עבודה נהדרת עד כה אבל מדובר בשני שחקנים שונים וג'יימס יכול לחזור ולשחק את הכדורסל שהוא יודע ומכיר".

אלכס המילטון עם הכדור (שחר גרוס)אלכס המילטון עם הכדור (שחר גרוס)

הסל שסגר את המחצית הראשונה: "זה היה ענק עבורנו, כל פעם שאפשר להשיג נקודות לקראת סיום המחצית כשאתה בפיגור זה משנה את המומנטום של המשחק, הצלחנו לנצל את זה לטובתנו עם פתיחת המחצית השנייה ולהשיג את הניצחון".