ליגת ווינר סל תחזור ביום ראשון לפעילות אחרי שלושה חודשים בעקבות נגיף הקורונה. אחרי תקופה כל כך ארוכה, הסגלים השתנו, מאזן הכוחות לא נשאר כשהיה, אבל המטרות בהחלט נותרו בעינן. ONE עושה לכם סדר לקראת שובה של עונת הכדורסל ומנתח עבורכם את סדר היום החדש בכל הקבוצות. ונמשיך עם עוד קבוצה שיש לה חלומות – מכבי ראשון לציון.

מאזן לפני עצירת הליגה: 8:13

מיקום בטבלה: 3

עזבו לאחר הקורונה: ג'יימס קלי

הגיעו: זאק הנקינס, חן כלפון ונועם אביבי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
99:112 לראשל"צ על נס ציונה במשחק אימון

אם היה תואר באשר לזוכה הגדולה של פגרת הקורונה הרי שמכבי ראשון לציון הייתה בהחלט נאבקת על התואר. עוד לפני התפרצות נגיף הקורונה קבוצתו של גיא גודס הייתה לאחת הקבוצות המרעננות של העונה. הקבוצה מעיר היין הגיעה לעונה הנוכחית בתור סגנית האלופה כאשר גם הפעם הציפיות היו להגיע רחוק ככל האפשר וזאת תוך כדי קמפיין הבכורה שלהם ביורוקאפ.

הסגל של גודס עבר מספר שינויים כבר לאורך העונה, והנקודות שהיוו חולשות פוטנציאליות טופלו ותוקנו וגודס שסחט אין ספור מחמאות מהנהלת הקבוצה מתעתד להיכנס לישורת האחרונה של עונת 2019/20 עם סגל חזק יותר מזה שהיה לו רגע לפני שהעונה נעצרה. הבאתו של דאנג'לו הריסון יצרה את האופציה לשחק עם שני שחקנים שיודעים לשים נקודות על הלוח. אך הדירוג המהותי ביותר אולי הגיע דווקא בעמדה חמש.   \

גיא גודס (איציק בלניצקי)גיא גודס (איציק בלניצקי)

המטרה של מרבית הקבוצות הייתה לשמר את מה שיש לקראת חידוש הליגה ולהגיע למצב של שינויים קוסמטיים במידה ויעלה הצורך, עבור לא מעט קבוצות הצורך עלה ובגדול, ראשון לא הייתה אחת מהן, כזכור עם עזיבתו של ג'ונתן וויליאמס הגיע ג'יימס קלי שכבר מן הרגע הראשון נראה אנרגטי יותר ודאג שנוכחותו על הפרקט תורגש עת שדאג לשמר את היכולת של קבוצתו לשחק מעל הטבעת. מחליפו של קלי הוא לא פחות מפרוספקט שהמציאות החדשה אפשרה את הגעתו של השחקן לארץ הקודש כשם שקרה עם מספר שחקנים נוספים, אך במה זאק הנקינס שונה?

שווק לעקוב: אם כבר מדברים על הנקינס הסנטר בן ה-23 מביא עימו אנרגיות גבוהות בנוסף ליכולות סיום מרשימות ליד הטבעת, מדובר בשחקן שיודע בעצמו לשחק מעל הטבעת עם חוש לא רע בכלל לריבאונד ושחקן שיודע לנצל את האורך שלו עד תום בפן ההגנתי עם יכולת חסימה לא רעה בכלל. לזאק שהגיע מנימברוק הצ'כית שהייתה למעשה התחנה הראשונה שלו באירופה לאחר הקולג'.

זאק הנקינס (רויטרס)זאק הנקינס (רויטרס)

יתרונות לקורונה: הסגל נותר זהה כמעט לחלוטין, למעט ג'יימס קלי שהיה האחרון לעזוב והוחלף על ידי הנקינס, השלד המקומי זכה לחיזוק בדמותם של נועם אביבי שהושאל מבני הרצליה וחן כלפון חזר מאליצור יבנה אליה הושאל. הקבוצה מעיר היין הפכה למסקרנת אפילו יותר וכזו שלא יהיה מפתיע אם תגיע למעמד הגמר. שני השחקנים ששווה לעקוב אחריהם הם נועם דוברת והנקינס, כבר בפתיחת העונה נועם עורר לא מעט סקרנות בעוד שזאק הגיע ארצה כששמו כבר נכנס ללא מעט פנקסים.

חסרונות לקורונה: כניסה מחדש לקצב, בעיה אותה צפויות לחוות כל קבוצות הליגה.

מה אומרים בראשון? גיא גודס מאמנה של ראשון: "לא היו לנו הרבה שינויים לשמחתנו, זר אחד לא הגיע אז הגיע אחד אחר אז זו אותה קבוצה ממשיכה שזה דבר טוב הבאנו שני צעירים חן כלפון ונועם אביבי שני שחקנים מאוד מבטיחים שהיו מצוינים בליגה השנייה אז זה מעבה לנו את הסגל ואת היכולת להתמודד עם שני משחקים בשבוע בתקופה קצרה והמטרות שלנו תמיד נשארו גבוהות להגיע לפיינל פור ומשם לנסות ללכת עד הסוף אם אפשר".