מכבי ראשון לציון נלחמה עם כל מה שיש לה במשך 40 דקות ושלוש הארכות, אך בסופו של דבר נכנעה 119:114 לעירוני נהריה אמש (ראשון). להתמודדות עלתה סגנית האלופה בהרכב חסר ועושה רושם שבמועדון כבר לא זוכרים מתי נהנו מסגל מלא למשחקי הקבוצה. הפסדה של ראשל”צ היה השני בארבעה משחקים וכעת היא מחזיקה במאזן של שבעה ניצחונות אל מול שלושה הפסדים.

הביקורת גדולה ביותר אולי מהמשחק נוגעת איך לא אלא לצד ההגנתי, בשורה התחתונה הקבוצה ספגה 118 נקודות, ועם מספרים כאלו קשה לנצח. המשחק עצמו יכול היה להיות מוכרע על חודו של פוזישן אחד בשתי הארכות הראשונות, עזרה אחת בהגנה או להמתין רגע בהתקפה במקום למסור בפזיזות את הכדור אלו דברים שיכלו לעשות את ההבדל עבור הקבוצה בכתום.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אחרי הארכה מותחת נהריה מנצחת את ראשון

כיצד ראשל”צ אפשרה 118 נקודות? המשחק אמנם נמשך 55 דקות אך 118 נקודות הן יותר מדי, בטח כאשר השחקנים בכתום אפשרו אותן ב-57% לשתי נקודות. בינתיים בגזרת הגבוהים כאשר בראשון ממתינים בקוצר רוח לחזרתו של דריל מונרו שחזרתו למגרשים מתעכבת, מי שהגיע בתור הגיבוי החל לספק להנהלת הקבוצה חתיכת כאב ראש עם תצוגות נהדרות. כזכור, את המחזור האחרון בשלב הבתים של היורוקאפ סיים ג'יימס קלי כשחקן המצטיין עם מדד 40, מול נהריה הוא קלע 19 נקודות והוריד 8 ריבאונדים, חוזהו של השחקן יגיע לסיומו בסוף החודש לכן ההחלטה בענייניו של קלי תתקבל בקרוב.

תוצאת המשחק יכולה הייתה להיות שונה מעוד סיבה, במהלך ההארכה השלישית כשראשל”צ בפיגור 114:111 ועל שעון המשחק נותרו עוד 28.2 שניות, הכדור הגיע אל ג'ונתן וויליאמס כאשר מי שמיהר לבצע עבירה היה ג'ף אדריאן שהמשיך אותה ואף משך את חולצתו של וויליאמס, שחקניו של גודס כולם סימנו בלתי ספורטיבית אך לאחר שהלכו למוניטור קבעו כי מדובר היה בעבירה רגילה.

יש את מי שאומרים שאם היית צריך להגיע לפוזישן אחרון כנראה שהפסדת את המשחק הרבה לפני, אך חייב להודות שהמחויבות והנחישות אשר הציגו חניכיו של גיא גודס בהחלט ראויה לציון. כשמסתכלים על הסגל של סגנית אלופת המדינה, בטח שעל כל חסרונותיו ומגבלותיו, אין אפשרות שלא להתפעל מהעבודה אשר עושה גיא בראשון לציון, שחקניו נלחמים על הפרקט בכל רגע, ובהתחשב בנסיבות אפשר כבר לומר כי השלם בהחלט עולה על סך חלקיו.