קמפיין היורוקאפ של מכבי ראשון לציון ייפתח הערב (רביעי) ב-19:30 במשחק מול פרומיטאס פטרס היוונית. הכתומים, להם זהו קמפיין ראשון במפעל, ערכו את המדיה דיי המסורתי ובו ניכרה ההתרגשות על פניהם של כל אחד מנוכחי המקום החל בשחקנים דרך המאמן ועד עובדי המשרד. ההשתתפות ביורוקאפ טומנת בחובה לא מעט קשיים בטח עבור קבוצה אשר מחזיקה בסגל שמרביתו עדין לא שיחק ברמות האלו, ועדין עם כל הקשיים שעתידים להתעורר עושה הרושם כי בראשון לציון מוכנים לאתגר. 

“עונה חדשה, אתגרים חדשים, מפעל חדש בשביל רובנו, מתרגשים ומחכים כבר להתחיל". אמר עוז בלייזר בפתח דבריו. "כל המסגרת האירופאית עצמה היא לא קלה, זו רמה מאוד גבוהה ואנחנו מודעים לתחרות שיש, אבל אנחנו מתרכזים בעצמנו כי יש הרבה עבודה, הרבה קבוצות טובות. אנחנו מאמינים שאצלנו בבית אנחנו צריכים לנצח הרבה משחקים, אנחנו מאמינים בקהל שלנו ובקבוצה שלנו, זה לא יהיה פשוט אבל אנחנו חושבים שיש לנו סיכוי לעשות את זה למרות שהרבה מאוד אנשים לא סופרים אותנו בכלל, אבל זה יעבוד לטובתנו אנחנו נבוא כאנדרדוג לכל משחק, להילחם, לתת הכל על המגרש ונקווה שאת טבילת האש הראשונה הזו נעבור בהצלחה״.

עוז בלייזר (חגי מיכאלי)עוז בלייזר (חגי מיכאלי)

בראשון לציון בוצעו מספר קטן יחסית של שינויים בסגל דבר היוצר אופטימיות כפי שמשתמע מדבריו של בלייזר, כאשר הוא מספר על ההבדלים בין ראשון של השנה שעברה לנוכחית: “קודם כל נשארו הרבה חבר’ה מהשנה שעברה, הגיעו אם אני לא טועה שלושה חבר’ה חדשים אז זה כבר נותן לנו יתרון. שנה שעברה תיזכר כעונה מופלאה, הגענו להרבה הישגים אבל היא הייתה עונה לא פשוטה עם הרבה עליות וירידות וזה חלק מעונה של קבוצת כדורסל. אני חושב שיש כאן הרבה שחקנים מוכשרים מאוד, אינטליגנטים על המגרש ומחוצה לו וזה עוזר לחיבור המהיר שלנו. נקווה שנמשיך להשתפר ממשחק למשחק מיום ליום ונגיע לרגעי השיא כמו שהיה שנה שעברה בכושר הכי טוב”.

אלכס המילטון, לו זו העונה השנייה במדי ראשון לציון סיפר: “כולם נרגשים, המאמנים השחקנים וההנהלה, כולם עם אנרגיות גבוהות ואנחנו נרגשים לפתוח את העונה ולראות מה אנחנו יכולים לעשות״.

אלכס המילטון (שחר גרוס)אלכס המילטון (שחר גרוס)

עד כמה ההתמודדות מול קבוצות עם שחקני יורוליג נותנת אקסטרה מוטיבציה: “אני מרגיש שזה כמו עם כל דבר, כשאנחנו משחקים עם קבוצה שלא משחקת באירופה השחקנים שם רוצים את מקומות העבודה שלנו, הם רוצים עבודה טובה יותר, אז אני מרגיש שכשמשחקים נגד שחקנים ששיחקו בליגות הבכירות ביותר כמו היורוליג ויש להם את הרזומה, זה נותן לשחקנים כמונו שרוצים להגיע לרמות האלה אקסטרה מוטיבציה לשחק ולנצח משחקים״.

עד כמה ראשל”צ הנוכחית טובה יותר? “הקבוצה הזו יכולה להיות טובה כשם שהייתה הקבוצה של השנה שעברה. שנה שעברה הייתה השנה הראשונה המלאה שלי באירופה ויש לנו את הוותיקים, דריל מונרו שחזר לעונה נוספת והוא מנהיג נהדר, יש לנו את כל הליבה שחזרה לעונה נוספת ובעיקרון רק הוספנו מספר חלקים חדשים ואני חושב שהם שחקנים נהדרים ושעשו עבודה נהדרת בהגעה שלהם לקבוצה״.

נמרוד טישמן ואלכס המילטון חוגגים (איציק בלניצקי)נמרוד טישמן ואלכס המילטון חוגגים (איציק בלניצקי)

בשמינית גמר גביע ווינר, ראשון ספגה מהלומה מול עירוני נהריה, המילטון היה השחקן האחרון לעזוב את האולם לאחר אימון קליעות אישי שערך בבית מכבי, עד כמה השפיע עליכם המשחק?
״אמרנו אחד לשני להישאר עם הראש מורם ולהישאר חיובים, זה עדיין שלב מוקדם בעונה ויש קבוצות שמתחברות מהר יותר מאחרות, לצערנו לא הגענו מוכנים באותו ערב לשחק הכי טוב שאנחנו יכולים, ונהריה הגיעו מוכנים לשחק, הם ניצחו והמשיכו הלאה”.

שחקנה הצעיר של מכבי ראשל”צ, נועם דוברת, סיפר: “עונה מרגשת מצפה לנו, יהיה לנו גם את היורוקאפ וגם את הליגה הישראלית, זו תהיה עונה מאוד מאתגרת ואני מקווה שנעמוד בה בהצלחה”.

אלכס המילטון ונועם דוברת (נעם מורנו)אלכס המילטון ונועם דוברת (נעם מורנו)

יש מישהו מהשחקנים בקבוצה שהוא מעין מנטור עבורך?
״האמת שהשארנו הרבה שחקנים מהעונה שעברה והייתי כבר מחובר אליהם וגם השנה הצטרפו כמה חבר’ה שהשתלבו מהר מאוד בקבוצה ויש באמת אווירה טובה, וכן אני מנסה ללמוד  מכל השחקנים כי יש להם יותר ניסיון ממני".

מה אפשר לצפות ממך בשתי המסגרות?
״אני מקווה שיהיה טוב ומה להראות, שתהיה לי הזדמנות להראות את עצמי ולעשות את העבודה כמו שצריך”.

לאן הקבוצה תגיע העונה?
“עוד מוקדם מדי לדבר אבל אני מקווה שאנחנו נצליח כי אנחנו באמת עובדים מאוד קשה”.

עוז בלייזר ואיתי שגב (שחר גרוס)עוז בלייזר ואיתי שגב (שחר גרוס)

גם מאמן הקבוצה, גיא גודס, שיתף באשר לתחושות לקראת החזרה למסגרת אירופית: “מרגיש מעניין ומאתגר בעיקר שזה יורוקאפ ברמה מאוד גבוהה, מתרגשים גם להיכנס למשפחה מאוד מכובדת של היורוקאפ, של קבוצות ברמה מאוד גבוהה ושל שחקנים ברמה מאוד גבוהה וזה מסקרן לראות איך נעמוד מולם”.

היורוקאפ משוחק בפורמט הישן של היורוליג, הקבוצה מוכנה לעמוד בזה כרגע?
“קשה מאוד להגיד, תוך כדי תנועה נבין האם אנחנו מוכנים או לא, אין ספק שזה דבר חדש מאוד למרות שהקבוצה הזו שיחקה לפני מספר שנים בליגת האלופות אבל אין ספק שהיורוקאפ זה מפעל שונה לגמרי, גם מבחינת הרמה וגם מבחינת האיכות ונצטרך לעשות תוך כדי תנועה”.

גיא גודס (חגי מיכאלי)גיא גודס (חגי מיכאלי)

“אין ספק שמבחינה ארגונית צריך בק-אופיס יותר מסודר וגדול בשביל להתמודד ביורוקאפ, ששם כל המיילים שנשלחו מתחילת השנה זה בערך מיילים שנשלחים פה בערך ב-10 שנים, כמות הבקשות שיש, צריך את הסל ככה ואת המדבקה ואת הכדור ככה, כל כך הרבה בקשות שהם לא רגילים לזה כי בפיב"א אז הכל מבחינה ארגונית פה היה אתגר מאוד גדול כי אני יודע שיש פה מעט אנשים שעשו המון דברים, וגם מבחינה מקצועית שלנו זה להכין את השחקנים לרמה ולאינטנסיביות הזו ולשחק פעמיים ושלוש בשבוע לפעמים שזה משהו שהוא יחסית מאוד מאוד קשה הרבה פעמים למי שהוא לא רגיל״.

על העובדה שההשתתפות ביורוקאפ פתחה פרצה לראשל”צ לקפוץ קדימה: ״מצד אחד פתחו, מצד שני אם נהיה טובים בפרצה הזו ונעשה דברים שכולם יופתעו ממה שאנחנו עושים אז אולי זה ייתן לנו דברים טובים לשנים הבאות. בשביל להיות שם צריך לשמור על רמה אחידה ולהיות בטופ של הכדורסל הישראלי, לפחות ברביעייה הראשונה כל הזמן ואז תמיד תהיה את האפשרות להיות אולי ביורוקאפ, לאחר מכן ביורוקאפ זה קשור לאולם עצמו ולארגון עצמו איך זה מסתדר להם טוב בדברים שלהם. האתגר שלנו זה כמובן קודם כל להילחם הכי חזק שאנחנו יכולים במסגרת האירופאית וכמובן להישאר מאוד מאוד מפוקסים בחלק של הליגה שלנו ששם זה הלחם והחמאה, בשביל להיות ביורוקאפ בשנה הבאה צריך לגמור ברביעייה הראשונה, אתה לא יכול לסיים במקום השמיני ולומר אני רוצה יורוקאפ״.

גיא גודס ושחקני מכבי ראשון לציון (אורן בן חקון)גיא גודס ושחקני מכבי ראשון לציון (אורן בן חקון)

גביע ווינר זה עדיין קדם עונה ואי אפשר לבוא ולומר שזה משהו שייבשר על הבאות בנוגע לאיך הקבוצה תיראה או לא, אך אין ספק שלקחתם את המשחק קשה, מה השתנה מאז?
“הטורניר הזה, אני קורא לו טורניר מאוד לחוץ. למה הוא לחוץ? כי זה טורניר קדם עונה ולא כולם מוכנים ב-100%, אבל זה משוחק בשיטה שזה כמו גביע המדינה וכולם בלחץ לקחת את הגביע ואם אתה הפסדת בדרך אז אתה לא טוב, וזה באמת לא אומר שום דבר על ההמשך. אין ספק שלקחתי את זה קשה כי בסך הכל משחק שהיינו צריכים לנצח אותו אם היינו טיפה יותר מפוקסים בראש או מבצעים את הדברים יותר טוב, אבל זה קדם עונה ובקדם עונה דברים קורים ולא תמיד כולם בכושר הכי טוב, יש כאלה שחוזרים מפציעות ויש כאלו שנכנסים לפציעות וזה מה שאנחנו כקבוצה עברנו בקדם עונה, מושלם זה לא”.

“אנחנו כמאמנים ראינו הרבה דברים טובים וראינו גם הרבה דברים פחות טובים שיש לנו על מה לעבוד ובשביל זה יש את טרום העונה, לשחק כמה שיותר משחקי אימון ולנסות לפתור את הבעיות. אז פחות או יותר מצאנו וראינו אחרי שישה משחקים ששיחקנו איפה אנחנו עומדים וכמובן שלפחות מה שאני רוצה זה כל הזמן שקו ההתקדמות ילך ויגדל, כרגע נכנסים לעונה עצמה, למשחקים העיקריים, אסור לך לטעות בשום משחק כי כל איבוד כדור או כל אי סגירה לריבאונד יכול לעלות במשחק ואז הנקודות מתחילות”.

גיא גודס (שחר גרוס)גיא גודס (שחר גרוס)

“במשחקי אימון אתה יכול לעשות את זה ואין נקודות רעות מה שנקרא, אתה יכול ללכת בהרגשה טובה אחרי משחק אימון ולהגיד ניצחתי הכל טוב ויפה. סיימנו את משחקי האימון, התחלנו כבר מנוחה, היה יום וחצי להתאושש ועכשיו יש לנו חודש קטלני כי תשעה משחקים בחודש ימים זה לא משהו שהרבה פה רגילים לעשות מבחינה מנטלית ומבחינה פיזית, וזה האתגר הגדול לפחות חודש אוקטובר כי בחודש נובמבר יש פחות משחקים”.